Biurowiec Craft o elewacji "z żyletek" już gotowy. Stoi przed Silesia City Center. Rośnie katowickie city wzdłuż Chorzowskiej

Spory biurowiec Craft, który wyrósł przy ul. Chorzowskiej, przed Silesia City Center, ma już pozwolenie na użytkowanie. Jego charakterystyczną cechą jest elewacja z elementami w kolorze rdzy, przypominającymi żyletki. To ma być nawiązanie do industrialnej przeszłości Katowic.

Craft, najnowszy projekt belgijskiego dewelopera Ghelamco w Katowicach, otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Budynek liczy 26 700 mkw. i w całości jest przeznaczony na powierzchnię biurową.

13-kondygnacyjny biurowiec Craft już gotowy

Wznosząca się na wysokość 55 metrów bryła Crafta o tarasowym układzie góruje nad ulicą Chorzowską i Drogową Trasą Średnicową. Na jego przeszklonej fasadzie widoczne są pionowe elementy w odcieniu miedzi, tzw. „żyletki”, nadające mu industrialnego charakteru odwołującego się do przemysłowego dziedzictwa Katowic. 13-kondygnacyjna konstrukcja daje najemcom dostęp aż do sześciu tarasów, z których jeden znajduje się na dachu budynku, umożliwiając wyjątkowy widok na panoramę miasta. Projekt biurowca powstał w katowickiej Pracowni Architektonicznej Czora & Czora.

- Craft to przykład nowoczesnego i ekologicznego budynku wpisującego się w strategię ESG Ghelamco. Katowice zyskują obiekt wyróżniający się ponadprzeciętną architekturą, troską o środowisko i oferujący najwyższej klasy biura. Centralne miasto ponad 2-milionowej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przyciąga inwestorów rozwiniętą infrastrukturą i dostępem do wykwalifikowanej kadry pracowników. Jestem przekonany, że Craft będzie idealnym miejscem do pracy i dynamicznego rozwoju polskich oraz międzynarodowych przedsiębiorstw, które zdecydują się ulokować swoje siedziby i centra usług na Śląsku – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.

W sumie jest tu prawie 250 miejsc parkingowych

Budowa Crafta zaczęła się pod koniec 2020 roku. Biurowiec jako pierwszy obiekt biurowy w mieście regionalnym Europy Środkowo-Wschodniej może się pochwalić certyfikatem SmartScore, potwierdzającym najwyższy standard inteligentnych rozwiązań. Oprócz niego jako pierwszy w Katowicach zostanie też oceniony pod względem zaawansowania technologicznego w systemie WiredScore. Inwestycja Ghelamco będzie certyfikowana również w ekologicznym systemie BREEAM na poziomie Excellent, WELL, a także „Obiekt bez barier”.

Atutem obiektu ma być wykorzystanie autorskiego systemu operacyjnego Ghelamco – Signal OS, który służy do kompleksowego i inteligentnego zarządzania biurowcami. Pozwala m.in. na zrównoważone gospodarowanie mediami oraz kontrolę jakości powietrza. Elementem systemu jest aplikacja mobilna, która umożliwia użytkownikom m.in. poruszanie się po budynku bez karty dostępu czy rezerwację sal i miejsc parkingowych. Wnętrza Crafta wyposażone są dodatkowo w rozwiązania antypandemiczne, takie jak wirusobójcze lampy UV w windach i centralach wentylacyjnych.

Ponadto, w biurowcu znalazły się stacje do ładowania samochodów elektrycznych, a także parking dla rowerów wraz zapleczem – szatniami i prysznicami. Na kierowców czeka 218 miejsc parkingowych w garażu podziemnych oraz dodatkowe 28 przed budynkiem.

Nowy apartamentowiec strefa kultury katowice

Może Cię zainteresować:

Nowy 40-piętrowy apartamentowiec powstanie przy Strefie Kultury. Katowicki Hong-Kong rośnie w tej okolicy

Autor: Katarzyna Pachelska

06/06/2023

Biurowce KTW w Katowicach Inwestycja TDJ Estate 3 1

Może Cię zainteresować:

Czarny biurowiec .KTW II, najwyższy w Katowicach, ma dwóch kolejnych najemców: Aebi Schmidt i PKO Bank Polski

Autor: Katarzyna Pachelska

25/05/2023

Biurowiec craft katowice 04

Może Cię zainteresować:

Katowice. Biurowiec Craft prawie gotowy. Zasłonił Silesia City Center. Może to i nawet lepiej

Autor: Katarzyna Pachelska

15/05/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon