Biurowiec już zasłonił Silesia City Center. A będzie jeszcze wyższy!

Konstrukcja budowanego biurowca przy Silesia City Center właśnie zrównała się z dachem centrum handlowego. To dopiero początek, bo budynek docelowo będzie o wiele, wiele wyższy!

Na działce pomiędzy Drogową Trasą Średnicową a galerią handlową Silesia City Center firma Ghelamco realizuje swoją najnowszą inwestycję w Katowicach. Powstaje tam biurowiec Craft, który zaoferuje przyszłym najemcom 26 776 m2 powierzchni na 13 piętrach.

Nowy biurowiec w Katowicach

Już na obecnym etapie budowy - robotnicy stawiają właśnie czwartą kondygnację nadziemną - budynek zasłonił SCC, a ostatecznie ma osiągnąć wysokość 55 metrów, co oznacza, że będzie wyższy nawet od wieży szybu Jerzy dawnej KWK Gottwald, która dziś góruje nad okolicą.

Craft został zaprojektowany przez katowicką pracownię architektoniczną Czora & Czora. Bryłę biurowca będą tworzyć trzy prostopadłościany. Każdy kolejny będzie nieco krótszy od poprzedniego, dzięki czemu od strony Chorzowa budynek będzie miał trzy obszerne tarasy. Następne dwa tarasy będą schowane między poszczególnymi bryłami od strony Sosnowca i następny na dachu. Na elewacji mają pojawić się elementy w kolorze miedzi, co ma nadać jej industrialny charakter, nawiązujący do przemysłowej przeszłości tego obszaru.

Budynek ma być gotowy jeszcze w 2022 roku

Biurowiec ma być przyjazny dla użytkowników i środowiska. Na parterze przewidziano parking rowerowy na 60 miejsc. Rowerzyści będą mogli skorzystać na miejscu z pryszniców i szafek. W budynku znajdą się też ładowarki dla aut elektrycznych. W sumie podziemny parking ma pomieścić 218 samochodów, a naziemny - kolejnych 28.

Deweloper chce uzyskać dla Crafta certyfikat w systemie BREEAM na poziomie Excellent. W tym celu budynek będzie musiał spełniać szereg kryteriów dotyczących różnych rozwiązań ekologicznych. Poziom Excellent jest drugim najwyższym w skali, dlatego inwestor naprawdę będzie musiał się postarać, aby jego biurowiec osiągnął wymagany standard.

Budowa trwa już od końca 2020 roku. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami budynek ma być gotowy pod koniec tego roku.

ZOBACZ TEŻ:

Termomodernizacja kamienica ul Gliwicka

Może Cię zainteresować:

Najpiękniejsza kamienica w Polsce jest w Katowicach? Zadecydują jurorzy i internauci

Autor: Martyna Urban

03/05/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Biurowiec craft katowice 04

Biurowiec Craft prawie gotowy. Zasłonił Silesia City Center

Biura PwC Katowice KTW

Firma PwC zajęła 9 pięter wyższego biurowca .KTW. Zdjęcia

Biurowiec, Famur

Tak miał wyglądać nowy biurowiec Famuru

Biurowiec DL Tower Katowice

Nowy najemca biurowca DL Tower w Katowicach Wełnowcu

Biurowiec .KTW II w Katowicach

Grupa Ammega wynajmie całe, 16. piętro, biurowca .KTW II

Biurowiec DL Tower, Katowice Wełnowiec

Nowe dwie wieże biurowe powstaną w Wełnowcu

Biurowce KTW w Katowicach

Coworking będzie w wieżowcu .KTW II