Boisko przy szkole i zewnętrzna siłownia w Bogucicach zostały otwarte. To inwestycja z Budżetu Obywatelskiego

Dzisiaj, 1 czerwca 2023 r. zostało uroczyście otwarte boisko wielofunkcyjne oraz siłownia zewnętrzna przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Katowicach Bogucicach. To efekt realizacji zadania z ósmej edycji katowickiego Budżetu Obywatelskiego.

Dzielnica Bogucice zyskała dwa nowe obiekty: boisko wielofunkcyjne oraz siłownię zewnętrzną przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Katowicach.

Nowe boisko i siłownia z Budżetu Obywatelskiego

1 czerwca, podczas Dnia Sportu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 przy ul. Wróblewskiego 42, odbyło się uroczyste otwarcie nowego obiektu sportowego zrealizowanego w ramach ósmej edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach. Na obiekt ten składa się siłownia zewnętrzna oraz boisko wielofunkcyjne do gry: w piłkę ręczną, siatkówkę, piłkę nożną oraz tenisa ziemnego. Boisko ma wymiary 19x32 m i wykonane jest z nawierzchni poliuretanowo-gumowej. Wartość zrealizowanego zadania wyniosła 344 tys. zł.

- Bardzo dziękuję wnioskodawczyni tego projektu, pani Magdalenie Pilip oraz wszystkim mieszkańcom, którzy oddali swoje głosy na to zadanie z Budżetu Obywatelskiego. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, bo forma fizyczna buduje psychiczną. Po czasie pandemii, nauce on-line ta aktywność jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka, ale uczniów w szczególności – mówi Apolonia Filipek, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Katowicach.

Skorzysta szkoła, ale i okoliczni mieszkańcy

Inwestycja jest efektem realizacji projektu pn. „Dla uczniów, mieszkańców-każdego z Nas: tu spędzisz zawsze aktywnie czas! Siatka, kosz, noga i siłka’’, który w głosowaniu na zadania o charakterze lokalnym dla dzielnicy Bogucice uzyskał 1 431 głosów.

Pomysł był taki, żeby powstało coś dla dzieciaków i ich rodziców, dlatego w ramach projektu pojawiło się nie tylko boisko, ale też siłownia zewnętrzna. Liczę na to, że skorzysta z tego nie tylko szkoła, ale też okoliczni mieszkańcy, którzy zawsze chętnie przychodzili na przyszkolne boiska – mówi Magdalena Pilip, wnioskodawczyni projektu do BO.

Aktualnie trwa 10. edycja katowickiego Budżetu Obywatelskiego, który jest na etapie weryfikacji merytorycznej wniosków. Do tego etapu przeszły 282 wnioski, a więc 95% spośród wszystkich zgłoszonych. Tegoroczne głosowanie odbędzie się w terminie od 11 do 24 września. W dotychczasowych dziewięciu edycjach mieszkańcy zdecydowali o wydatkowaniu ponad 145 mln zł na 1140 projektów wybranych w drodze głosowań.

Dolina trzech stawow plaza 01

Może Cię zainteresować:

Kąpieliska w Katowicach będą otwarte wcześniej niż zwykle. Wodne place zabaw już działają

Autor: Katarzyna Pachelska

01/06/2023

Zjezdzalnia libero katowice 01

Może Cię zainteresować:

Zjeżdżalnia z 2. piętra na parter w Galerii Libero w Katowicach już otwarta. Jest bezpłatna dla dzieci i dorosłych

Autor: Katarzyna Pachelska

01/06/2023

Piknik ekoodpowiedzialnie katowice 01

Może Cię zainteresować:

Dzień Dziecka 2023 w Katowicach. 30 ciekawych wydarzeń od 1 do 4 czerwca. Sprawdźcie szczegóły

Autor: Redakcja

31/05/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon