Bus z 18 nielegalnymi imigrantami zatrzymany w Katowicach. Jeden z przemytników miał... zakaz prowadzenia pojazdów

18 osób stłoczonych "na pace" towarowego busa - taki widok zastali policjanci z katowickiej drogówki wczorajszej (23 sierpnia 2023 r.) nocy, gdy zatrzymali do kontroli samochód, w którym mieli się ukrywać nielegalni imigranci.

Wczorajszej nocy dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Katowicach otrzymał informację od Straży Granicznej. Dotyczyła ona możliwości wjazdu na teren Katowic busa przewożącego nielegalnych imigrantów. Mundurowi wytypowali jedną z potencjalnych tras przejazdu poszukiwanego samochodu dostawczego, która przebiegała przez Katowice. Dyżurny rozlokował patrole policji w newralgicznych punktach miasta.

Po północy na ulicy Pszczyńskiej patrol katowickiej drogówki zlokalizował poszukiwany pojazd i zatrzymał go. Policjanci sprawdzili przestrzeń ładunkową busa, która konstrukcyjnie przeznaczona była wyłącznie do przewozu towarów. W środku znajdowało się 18 cudzoziemców.

Podczas ustalania tożsamości osób okazało się, że 34-letni kierujący busem ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za jego złamanie mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia. Sprawą tą zajmą się kryminalni z komisariatu V w Katowicach.

Sprawą nielegalnego przekroczenia granicy Rzeczpospolitej Polskiej oraz wyjaśnieniem organizacji całego przedsięwzięcia zajmą się natomiast funkcjonariusze Straży Granicznej w Sosnowcu, którym katowiccy policjanci przekazali wszystkie zatrzymane osoby.

Zlodziej z katowic myslowice

Może Cię zainteresować:

Kradzieże w dyskontach 31-latek z Katowic uczynił swoim sposobem na życie. Zabierał bez płacenia kawę, czekolady oraz drogi alkohol

Autor: Katarzyna Pachelska

23/08/2023

Centrum handlowe belg katowice 06

Może Cię zainteresować:

Centrum Handlowe Belg idzie do wyburzenia. Jest już wniosek w Urzędzie Miasta. Do kiedy będą czynne sklepy, np. Rossmann czy Carrefour?

Autor: Katarzyna Pachelska

22/08/2023

Wybieg dla psow dolina trzech stawow katowice

Może Cię zainteresować:

Na Kokocińcu powstanie nowy wybieg dla psów. Psi Park będzie zrealizowany z Budżetu Obywatelskiego

Autor: Redakcja

22/08/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon