Ciąg dalszy przebudowy ważnego skrzyżowania w Katowicach - ul. Pszczyńskiej z Górniczego Stanu w Giszowcu

Skrzyżowanie ul. Pszczyńskiej (DK86) z Górniczego Stanu w Giszowcu jest przebudowywane od kilku dni. Prace na tym ważnym skrzyżowaniu będą prowadzone również w piątek 22 grudnia.

Niedawno zakończyły się prace na ul. Górniczego Stanu w ramach prac własnych MZUiM, gdzie wyremontowano nawierzchnię jezdni na odcinku od ul. Pszczyńskiej do ul. Kosmicznej oraz zamontowano wyniesione przejście dla pieszych.

Przebudowa skrzyżowania ul. Pszczyńskiej i Górniczego Stanu w Katowicach Giszowcu

W czasie remontu zostały zamknięte lewoskręty z ul. Pszczyńskiej (DK86) w ul. Górniczego Stanu oraz z ul. Górniczego Stanu w ul. Pszczyńską.

- Analizując charakterystykę ruchu w tym miejscu, zdecydowano, że wdrożenie rozwiązań z tymczasowej organizacji ruchu na stałe usprawni poruszanie się zarówno mieszkańcom Giszowca, jak i wszystkim uczestnikom ruchu. Dlatego teraz przyszedł czas na wprowadzenie stałej organizacji ruchu, gdzie utrzymane zostanie zamknięcie wspomnianych lewoskrętów oraz nastąpi dostosowanie elementów sygnalizacji świetlnej. - informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach.

W niedzielę 17 grudnia rozpoczęto prace wdrożeniowe nowej organizacji ruchu na ul. Pszczyńskiej oraz skrzyżowaniu ul. Pszczyńskiej z ul. Górniczego Stanu.

Jednak to nie koniec. Jak informuje MZUiM również w najbliższy piątek 22 grudnia 2023 r.
w godzinach od 9:00 do 12:00, mieszkańcy oraz kierowcy podróżujący przez rejon skrzyżowania ul. Pszczyńskiej z ul. Górniczego Stanu muszą zachować szczególną ostrożność ze względu na prowadzone w tym rejonie działania. Miejski Zarząd Ulic i Mostów informuje, że konieczne są dodatkowe prace w tej lokalizacji.

- Apelujemy do mieszkańców o zrozumienie i cierpliwość w trakcie trwania prac. Oczywiście podjęliśmy wszelkie starania, by wpływ robót na płynność ruchu był jak najmniejszy. Zalecamy, aby kierowcy, jeśli to możliwe, wybierali alternatywne trasy lub korzystali z transportu publicznego w czasie trwania prac - dodają urzędnicy MZUiM.
Linia tramwaj grundmanna katowice 02

Może Cię zainteresować:

Katowice. Nowa linia tramwajowa, wzdłuż ul. Grundmanna, zostanie otwarta 22 grudnia. Będą tu jeździć na razie tramwaje tylko jednej linii

Autor: Katarzyna Pachelska

19/12/2023

Gks katowice hokej

Może Cię zainteresować:

Hokeiści GKS Katowice będą trenować na... lodowisku przy Jarmarku Bożonarodzeniowym na Rynku w Katowicach

Autor: Katarzyna Pachelska

19/12/2023

Supersam katowice po modernizacji 04

Może Cię zainteresować:

Katowice. Supersam chwali się powiększonymi sklepami dwóch marek i kilkoma nowymi otwartymi punktami handlowymi i usługowymi

Autor: Katarzyna Pachelska

19/12/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon