Coworking będzie w wieżowcu .KTW II. Wynajem biur na krótki czas, kawiarnia i biura serwisowane

Wyższy wieżowiec kompleksu czarnych biurowców .KTW przy Spodku już ma pozwolenie na użytkowanie. Pierwsze firmy zaczną tu pracować już pod koniec 2022 r. Nowym najemcą jest firma Rise.pl, która zaoferuje tu m.in. przestrzeń do coworkingu i wynajem biur na krótki czas.

Firma Rise.pl, specjalizująca się w usługach biur serwisowanych i pracowni coworkingowych, została najemcą najwyższego budynku w Katowicach - wieżowca .KTW II. Na początek zajmie 1,3 tys. mkw. powierzchni, na której zaaranżuje przestrzenie elastyczne na wynajem krótkoterminowy. Zostaną one udostępnione w marcu 2023 roku.

ZOBACZ TEŻ:

Na parterze biurowca Rise.pl, zajmie lokal o powierzchni 335 mkw. Powstanie tam strefa kawiarniana, coworkingowa oraz eventowa z możliwością łatwej rearanżacji. Z kolei na pierwszym piętrze, na powierzchni niemal 1000 m kw. będą ulokowane biura serwisowane oraz sale dostosowane pod organizację spotkań, szkoleń i konferencji.

Łącznie ponad 4 tys. m2 przestrzeni elastycznych w .KTW II

Rise.pl będzie świadczyć usługi zarówno na rzecz najemców kompleksu biurowego .KTW, jak i podmiotów z zewnątrz. Firma ma dać alternatywę dla tradycyjnych form wynajmu biura, podobnie jak ma to miejsce w przypadku proponowanego w .KTW modelu inkubatora. Będzie to pierwsze biuro tej marki w województwie śląskim. Dotychczas jej oddziały pojawiły się m.in. w Krakowie, Rzeszowie, Wrocławiu, Lublinie oraz w Łodzi.

– Nasza lokalizacja w .KTW II ma być nie tylko biurem, ale też żywą kreatywną społecznością, aktywnie współpracującą z otoczeniem i budującą wartość całego kompleksu – mówi Piotr Augustyn, prezes zarządu w Rise.pl.

Do końca 2023 roku firma planuje rozszerzenie działalności na kolejne dwa piętra. Tym samym Rise.pl w .KTW II powiększy zasób przestrzeni elastycznych w Katowicach łącznie o około 4,2 tys. mk w.

45 proc. wyższej wieży .KTW już jest wynajęte

– Biorąc pod uwagę zmieniające się potrzeby najemców i rozwój rynku nieruchomości komercyjnych, od początku mieliśmy świadomość, że tego rodzaju koncept w kompleksie .KTW jest nieodzowny. Koncept Rise.pl w .KTW II będzie stanowił doskonałe uzupełnienie naszej oferty, służąc zarówno obecnym najemcom, jak i nowym podmiotom, które będą szukać w .KTW miejsca do elastycznego rozwoju. To również szansa dla wielu mniejszych firm poszukujących biura dla dwóch osób, miejsca do pracy kreatywnej czy wydzielonej powierzchni pod realizację krótkoterminowych projektów, którym zależy na lokalizacji w sercu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – mówi Szymon Grabara, senior manager ds. leasingu w TDJ Estate.

Proces najmu powierzchni w .KTW II przez Rise.pl wspierali przedstawiciele firmy doradczej Savills.

– Od kilku lat obserwujemy w Polsce rosnące zainteresowanie elastycznymi powierzchniami biurowymi. Podaż tego rodzaju biur na Górnym Śląsku na koniec 2021 roku wynosiła 7800 mkw. Debiut Rise.pl poszerza ofertę w Katowicach – mówi Agnieszka Kuehn, Associate, dział powierzchni biurowych, Savills.

Rise.pl to kolejny obok PwC Service Delivery Center oficjalny najemca .KTW II. Obecny poziom najmu obiektu wynosi 45%, a w trakcie finalizacji znajduje się kilka następnych procesów.

Biurowiec .KTW II w lutym 2022 r. uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Pierwsi najemcy już rozpoczęli realizację prac adaptacyjnych swoich powierzchni, by z końcem 2022 roku móc uruchomić swoje procesy operacyjne w nowej lokalizacji.

ZOBACZ TEŻ:

Mieszkanie Katowice moderna12

Może Cię zainteresować:

Prawie 1,3 mln zł kosztuje apartament z ogrodem zimowym w modernistycznej kamienicy w Katowicach. Zobaczcie zdjęcia!

Autor: Katarzyna Pachelska

22/03/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon