Cztery remonty ulic i dróg szybkiego ruchu w Katowicach zaczną się pod koniec lipca 2022

W ostatnim tygodniu lipca 2022 r. Miejski Zarząd Ulic i Mostów zapowiada rozpoczęcie czterech sporych remontów ulic w Katowicach. Sprawdźcie, gdzie można się spodziewać utrudnień.

KAW
Remont ulicy

W lipcu Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach sfinalizował kolejne przetargi dotyczące remontów dróg. MZUiM podpisał już umowy z wykonawcami i zapowiada, że jeszcze w ostatnim tygodniu lipca - przy sprzyjających warunkach atmosferycznych - rozpoczną się cztery remonty.

- Okres wakacyjny szczególnie sprzyja takim pracom. Dzięki mniejszemu natężeniu ruchu drogowego wszelkie zmiany w organizacji czy miejscowe ograniczenia są mniej odczuwalne przez mieszkańców - tłumaczą urzędnicy z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach.

Lista remontów dróg, jakie będą przeprowadzane w najbliższym czasie w Katowicach

  • Na ul. Granicznej, od ul. Pułaskiego do ul. Ofiar Katynia, rozpocznie się przebudowa nawierzchni jezdni (jezdnia północna, czyli po stronie sklepu LIDL) oraz wymiana nawierzchni parkingów w rejonie budynków nr 49, 53, 57, 61. Zakres prac obejmować będzie wymianą istniejącej zniszczonej nawierzchni asfaltobetonowej na nową. Planowany termin realizacji, jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą, to 10 dni od dnia 27 lipca. Wykonawcą prac jest wyłoniona w przetargu firma Drogopol z Katowic, a wartość zamówienia wynosi około 761 tysięcy złotych.
  • 28 lipca rozpocznie się przebudowa nawierzchni jezdni ul. Tysiąclecia, na odcinku od Ronda im. Karola Stryi przy ul. Mieszka I do ronda im. Sybiraków przy ul. Chrobrego. Zakres prac będzie obejmować wymianę istniejącej, zniszczonej nawierzchni asfaltobetonowej na nową. Planowany termin realizacji prac przewiduje się na 10 dni od dnia rozpoczęcia. Wykonawcą prac jest wyłoniona w przetargu firma Romus z Katowic, a wartość zamówienia to ponad 393 tysiące złotych.
  • W najbliższy weekend odbędzie się awaryjna wymiana nawierzchni jezdni na Drogowej Trasie Średnicowej (trasa Nikodema i Józefa Reńców) na estakadzie od strony Chorzowa w kierunku centrum Katowic. Zakres prac będzie obejmować wymianę istniejącej, zdeformowanej nawierzchni jezdni dwóch pasów ruchu (zniwelowanie deformacji w rejonie przyczółka wiaduktu). Planowany termin realizacji prac przewiduje się na jedną noc z piątku na sobotę 29.07/30.07. Wykonawca jest prac firma Romus z Katowic, a wartość zamówienia to 75.000 zł.
  • Na Drogowej Trasie Średnicowej (trasa Nikodema i Józefa Reńców) na dwóch odcinkach, tj. z kierunku Chorzowa od zjazdu na ul. Gałeczki do kładki dla pieszych (rejon MAZAK) oraz z kierunku Centrum na wysokości CH AUCHAN, zostanie przeprowadzone uszorstnienie nawierzchni jezdni. Proces ten realizuje się poprzez użycie warstwy nowoczesnej emulsji emulsją asfaltowej, zmieszanej w odpowiednich proporcjach z kruszywem w celu stworzenia odpowiedniej powierzchni o właściwościach przeciwpoślizgowych. Planowany termin realizacji prac przewiduje się na 10 dni od dnia 30.07. Wykonawca prac firma ROMUS z Katowice, a wartość zamówienia to ponad 900 000 złotych.

ZOBACZ TEŻ:

Abdo Feghali podczas Red Bull Car Park Drift w Dubaju

Może Cię zainteresować:

Red Bullowi spodobało się w Katowicach. Zorganizuje u nas zawody w samochodowym drifcie - Red Bull Car Park Drift

Autor: Katarzyna Pachelska

26/07/2022

Atal Olimpijska Katowice 7

Może Cię zainteresować:

Najdroższe (nawet za 2 mln zł) apartamenty w najwyższym budynku Atal Olimpijska już zarezerwowane albo kupione

Autor: Katarzyna Pachelska

26/07/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon