Dachował autem, a potem chciał przekupić policjantów. Kierowca z Katowic napytał sobie biedy w Chorzowie

Oj, niezłej biedy napytał sobie kierowca z Katowic w Chorzowie. Nie dość, że wpadł w poślizg i dachował autem, to jeszcze okazało się, że na sumieniu ma inne przewinienia. Dodatkowo pogorszył swoją sytuację niemoralną propozycją, skierowaną do policjantów.

W minioną sobotę, 20 sierpnia 2022 r., policjanci z chorzowskiej drogówki zostali skierowani do obsługi zdarzenia drogowego.

Dachował na zjeździe z A4 na węźle Batory

Kierujący na zjeździe z autostrady A4 w Chorzowie w kierunku ulicy Batorego na łuku wypadł z jezdni i dachował. W trakcie zdarzenia warunki były utrudnione przez opady deszczu, na szczęście nikt inny nie brał w nim udziału, a kierujący nie odniósł obrażeń.

Jednak okazało się, że kierowca ma na sumieniu poważne przewinienie. Otóż 61-letni mieszkaniec Katowic ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

Panie władzo, spieszę się na wesele

To jednak nie koniec problemów kierującego samochodem Renault Kangoo. W zamian za odstąpienie od czynności służbowych mężczyzna zaproponował policjantom 10 000 złotych łapówki. Jak stwierdził: „tyle powinno wystarczyć, aby nie zgłaszać sprawy dalej, bo zależy mu, żeby dostać się jak najszybciej na uroczystość weselną”.

Nie zabawił się jednak na weselu. Został zatrzymany przez policję z Chorzowa. O jego losie zadecyduje sąd. Za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei za obietnicę udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu przewidziana jest kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TEŻ:

Do pieca

Może Cię zainteresować:

Katowicka pizzeria w centrum miasta zamyka się. Istniała prawie siedem lat

Autor: Katarzyna Pachelska

21/08/2022

Basen Zadole 2

Może Cię zainteresować:

Basen Zadole. Trwają ostatnie odbiory. Obiekt ma zostać otwarty jesienią 2022

Autor: Katarzyna Pachelska

18/08/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon