Katowicka pizzeria w centrum miasta zamyka się. Istniała prawie siedem lat

Ostatnio trudne czasy przyszły dla gastronomów. Ceny produktów wzrastają z miesiąca na miesiąc a ludzi do pracy brakuje. Niestety, katowicka pizzeria ogłosiła, że zostanie zamknięta. Niedziela to ostatni dzień funkcjonowania lokalu.

Katowicka pizzeria Do Pieca, znajdująca się przy ul. Kochanowskiego 1, niedaleko kinoteatru Rialto, ogłosiła 16 sierpnia w swoich mediach społecznościowych: zamykamy się. Niedziela, 21 sierpnia, była ostatnim dniem działalności lokalu.

Pizzeria specjalizowała się we włoskiej pizzy. Piec elektryczny stał zresztą w centrum tego lokalu. Serwowała również przystawki o takich ciekawych nazwach jak Paluszki Jasia, Okruszki Małgosi czy Muchomorek oraz makarony z pieca.

Do Pieca powstało prawie 7 lat temu, w grudniu 2015 roku. Otwarciu lokalu towarzyszyła dyskusja, czy nazwa Do Pieca nie jest za bardzo dosłowna. Niektórym kojarzyła się z piecami w obozie koncentracyjnym w Auschwitz.

Jednak właściciele pozostali przy nazwie Do Pieca.

"Chcielibyśmy jednocześnie podziękować Wam, za wszystkie spędzone z nami lata, za to, że dzięki Wam byliśmy w stanie przetrwać czas kiedy sala była zamknięta, za pogaduchy w wolnej chwili. Przez prawie 7 lat to miejsce było naszym drugim domem i zawsze będziemy o nim pamiętać." - napisali przedstawiciele Do Pieca na Facebooku.

Ta pizzeria to kolejny lokal, jaki zamknął się w ostatnich czasach, by wspomnieć greckie Souvlaki przy ul. Dyrekcyjnej, Cadenzę w budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (w jej miejscu powstała nowa restauracja - Alto) czy kawiarnia Kawosz przy Matejki.

O innych lokalach pisaliśmy:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kredens przy Rynku, Katowice

Lubiana pizzeria znika z centrum Katowic. Zamyka się

Multi-tap Kontynuacja

Ostatnie piwo w znanym pubie w Katowicach. Lokal zamyka się

Kartofelnik Katowice

Zamyka się znany lokal gastronomiczny w centrum Katowic

Wino Katowice

Pierwsze wino z Winnicy Katowice już jest. Białe i różowe

Puchate

Oryginalna piekarnia w centrum Katowic likwiduje się

Plac Mozaikowy przy hali Kapelusz, Park Śląski

Park Śląski. Plac za Kapeluszem został odnowiony

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden