Darmowe lekcje jazdy na łyżwach na lodowisku MOSiR-u w czasie zimowych ferii. Sprawdź zasady

Z darmowych lekcji jazdy na łyżwach można skorzystać w Katowicach w czasie ferii zimowych 2022. Sprawdź, gdzie i o której godzinie.

Dwa katowickie otwarte lodowiska święcą triumfy w tym sezonie zimowym. MOSiR informuje o rekordowym zainteresowaniu.

Ponad 11 tys. osób ślizgało się na lodowiskach

W stosunku do lat przed pandemią, liczba użytkowników lodowisk wzrosła o 25%. Zainteresowanie rozkłada się mniej więcej równo na lodowisku na Murckach oraz na Rynku. W obu miejscach w tym sezonie ślizgało się dotąd ponad 11 tys. osób.

- W poprzednich latach, przed pandemią koronawirusa, liczba użytkowników w grudniu i styczniu to ok. 18 tys. osób. W tym roku zanotowaliśmy już ponad 23 tys. klientów. Dodatkowo blisko tysiąc osób skorzystało z lodowiska na rynku w listopadzie (w poprzednich latach lodowisko otwierane było dopiero w grudniu). W sumie wzrost zainteresowania lodowiskami do lat poprzednich wynosi ponad 25 % - mówi Daniel Muc, dyrektor MOSiR Katowice.

Darmowe lekcje nauki jazdy na łyżwach

W czasie śląskich ferii zimowych (czyli od 14 do 27 lutego 2022) w ramach akcji „Zima w mieście” od poniedziałku do piątku od godziny 17 do 19 na Lodowisku Murcki (ul. Bielska 1A - Park Murckowski, godziny otwarcia: pon. - pt.: 8:00 - 21:30, sb. - niedz.: 11:30 - 21:30, lodowisko bezpłatne) lekcje nauki jazdy na łyżwach prowadzą instruktorzy z UKŁ Spin Katowice. W bezpłatnych zajęciach udział może wziąć każdy, niezależnie od wieku.

- Łyżwiarstwo figurowe, to sport dla każdego. Najmłodsi uczestnicy zajęć mają 4 lata. Łyżwiarstwo samo w sobie jako sport kształtuje posturę i strukturę mięśniową, włącznie ze zwiększeniem gibkości, wytrzymałości i elastyczności. Szczególnie zalecane jest osobom, które mają jakiekolwiek wady postawy, gdyż angażuje wszystkie grupy mięśniowe. Łyżwiarstwo poza nieocenionym wpływem czysto fizjologicznym uczy koncentracji, dyscypliny i motywacji. Nauka jazdy na łyżwach pozwala wspaniale się bawić oraz rozwijać własne ciało i ducha. Jest też źródłem radości z każdego nowo nauczonego elementu ­– mówi Maria Domagała, legenda polskiego łyżwiarstwa, która z tym sportem jest związana blisko 50 lat. Na lodzie pracowała jako zawodniczka, ale też jako trenerka. W obu dziedzinach odnosiła sukcesy.

Darmowe lodowisko znajduje się też przy Galerii Libero: Zadaszone lodowisko przed Galerią Libero. Otwarcie 4 grudnia 2021. Można tu jeździć na łyżwach za darmo

Czytaj też:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon