Dramatyczne zderzenie na S86 w Katowicach obok IKEA. Lądował helikopter LPR. Okazało się, że nie był potrzebny

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło dzisiaj (we wtorek 22 sierpnia 2023 r.) na S86 w Katowicach przy IKEA w kierunku na Sosnowiec.

FB Śmigła w akcji
Kolizja katowice s86

Na niezwykle ruchliwej S86 w Katowicach (przypomnijmy, że to jeden z najbardziej oblężonych przez samochody fragmentów tras w Polsce) dzisiaj, 22 sierpnia 2023 r., około godz. 11 zderzyły się ze sobą trzy samochody - jedna ciężarówka i dwa auta osobowe. Zdarzenie miało miejsce na jezdni w kierunku Sosnowca, na wysokości sklepów IKEA i Agata oraz Castorama.

- O godz. 11.15 tir jadący w kierunku Sosnowca nie zachował należytej ostrożności podczas zmiany pasa ruchu. Zahaczył o samochód osobowy, w który wjechała kolejna osobówka - tłumaczy podkomisarz Łukasz Kloc, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

- Zdarzenie wyglądało dramatycznie. Służby przyjęły wiele zgłoszeń od świadków. Zdecydowano się poderwać helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale w trakcie obsługi zdarzenia okazało się, że nie ma żadnych poszkodowanych, dlatego śmigłowiec nie musiał nikogo zabierać do szpitala. Na chwilę obecną traktujemy to zdarzenie jako kolizję. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi - dodaje Łukasz Kloc z katowickiej policji.

Obecnie lewy pas S86 na tym fragmencie jest zablokowany. Środkowy i prawy są drożne. Do godz. 14 powinno już nie być utrudnień.

Natężenie ruchu, godz. 13:05 22 sierpnia
Natężenie ruchu, godz. 13:05 22 sierpnia
Sarnów ucieczka

Może Cię zainteresować:

Sarnów. Katowiczanin próbował uciec przed policyjną kontrolą. Użył wobec mundurowych gazu

Autor: Martyna Urban

22/08/2023

Podejrzany kradziez osiedle tysiaclecia

Może Cię zainteresować:

Ze sklepu zwinął karton z alkoholem wartym 1000 zł. Teraz szuka go katowicka policja

Autor: Katarzyna Pachelska

21/08/2023

Kosciuszki zjazd klodnicka

Może Cię zainteresować:

Montaż systemu ITS w Katowicach. Utrudnienia na ulicy Kościuszki w rejonie zjazdu na Kłodnicką

Autor: Katarzyna Pachelska

21/08/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon