Montaż systemu ITS w Katowicach. Utrudnienia na ulicy Kościuszki w rejonie zjazdu na Kłodnicką

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach informuje o możliwych utrudnieniach, jakie mogą mieć miejsce na ulicy Kościuszki w Katowicach. Ma to związek z montażem elementów systemu ITS, czyli Inteligentnego Systemu Zarządzania Transportem.

Kosciuszki zjazd klodnicka

W poniedziałek, 21.08 2023., w związku z wprowadzaniem systemu ITS w Katowicach rozpoczną się prace na zjeździe z ul. Kościuszki w kierunku ul. Kłodnickiej. Termin realizacji to 3 dni.

- Prace prowadzone będą przy utrzymaniu ruchu. W związku z tym mogą wystąpić utrudnienia, w tym możliwość tworzenia się zatorów drogowych. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy przy wykonywanych na drodze pracach - informują urzędnicy z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach.

Inteligentny System Zarządzania Transportem (ITS) to projekt realizowany przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach. W wyniku jego wdrożenia ma się poprawić płynność ruchu w mieście. Kierowcy mają zyskać również m.in. informacje na temat alternatywnych możliwości tras poprzez tablice zmiennej treści oraz o liczbie dostępnych wolnych miejsc parkingowych w strefie śródmiejskiej.

Więcej o systemie ITS w Katowicach: Katowice wprowadzają Inteligentny System Transportowy. Pierwszeństwo dla komunikacji publicznej

Starganiec 7

Może Cię zainteresować:

Autobus na Starganiec. Nowa linia do miejsca wypoczynku i kąpieliska będzie jeździć w weekendy

Autor: Katarzyna Pachelska

18/08/2023

Poscig katowice 01

Może Cię zainteresować:

Pościg ulicami (i lasem!) przez Katowice i Mysłowice. Ścigany miał powody, by uciekać

Autor: Katarzyna Pachelska

17/08/2023

Mad mick

Może Cię zainteresować:

Mad Mick serwował burgery w Katowicach od 13 lat. Lokal zostanie zamknięty. Właściciel, Kuba Faron, tłumaczy dlaczego

Autor: Katarzyna Pachelska

16/08/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon