Fotoradar na "zakręcie mistrzów" już zbiera żniwo. Ponad 360 zdjęć w zaledwie 3 dni

Uruchomiony zaledwie 3 dni temu nowy fotoradar na słynnym "zakręcie mistrzów" na rudzkim odcinku DTŚ już zbiera żniwo. Tylko od 28 lutego urządzenie zrobiło ponad 360 zdjęć kierowcom, którzy w tym miejscu przekraczają prędkość.

YouTube/Bussines Control Ruda Śląska
Zakręt mistrzów w Rudzie Śląskiej

Został uruchomiony zaledwie 3 dni temu, a już jest bezlitosny dla kierowców. Nowy fotoradar postawiony na słynnym "zakręcie mistrzów" na rudzkim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej wykonał od momentu uruchomienia (28 lutego) ponad 360 zdjęć kierowcom, którzy przekroczyli prędkość na tym odcinku. Przypomnijmy, że na łuku drogi, gdzie stoi urządzenie, obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h.

- A jednak się pomyliłem... Liczyłem na to, że wysokie mandaty oraz fotoradar powstrzymają „piratów drogowych” od przekraczania prędkości na rudzkim „zakręcie mistrzów”. Ręce opadają…. Czy naprawdę zwolnienie na newralgicznym zakręcie DTŚ do 80 km/h jest takie trudne albo jest dla kogoś ujmą na honorze? Mam nadzieję, że kary, które otrzymają kierowcy łamiący przepisy drogowe nie tylko uderzą ich po kieszeni, ale przede wszystkim dadzą im do myślenia. Bo prawda jest taka, że swoją brawurą zagrażają zdrowiu i życiu innych i swojemu - grzmi wiceprezydent Rudy Śląskiej Krzysztof Mejer.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy taryfikator mandatów bezlitosny dla kierowców

Jak widać, dopiero co uruchomiony fotoradar na rudzkim "zakręcie mistrzów" nie powstrzymał kierowców przed brawurową jazdą w tym miejscu. Ci, którzy pocztą otrzymają zdjęcie zrobione im przez nowy fotoradar będą też musieli głęboko sięgnąć po kieszeni, bowiem nowy taryfikator mandatów jest w takich sytuacjach bezlitosny. Minimalna wartość mandatu została podniesiona 10-krotnie, a to oznacza, że za przekroczenie prędkości nawet o 21 km/h trzeba zapłacić grzywnę w wysokości 200 złotych. Za przekroczenie prędkości o 50 km/h grozi z kolei mandat w wysokości nawet 2400 złotych.

Tylko w 2021 roku na rudzkim "zakręcie mistrzów" doszło do 15 zdarzeń drogowych. 3 z nich zakwalifikowano jako wypadki.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Fotoradar na zakręcie mistrzów w rudzie śląskiej

Fotoradar na Zakręcie Mistrzów już działa i robi zdjęcia

Plac Mozaikowy przy hali Kapelusz, Park Śląski

Park Śląski. Plac za Kapeluszem został odnowiony

Źle parkujący kierowcy to plaga w Katowicach

Akcja „Wyzwanie: parkowanie!”. Statystyki zwalają z nóg!

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Twórcy spektaklu "Pokora" w Teatrze Śląskim

"Pokora" Twardocha na scenie Teatru Śląskiego

Inwestycja przy ul. Grundmanna w Katowicach

Biura, mieszkania i hotel nad brzegiem Rawy

Tramwaj w Katowicach

Znowu będzie można kupić bilet w autobusie?