IKEA Katowice jak second hand. Sprzedasz tu stare meble IKEA i kupisz meble z drugiej ręki

22 listopada 2021 roku szwedzka sieć sklepów IKEA wprowadza usługę odkupu używanych mebli IKEA. Mało tego - używane meble tej marki będzie można również kupić w specjalnych działach sklepów.

IKEA
Meble IKEA

Szwedzka sieć sklepów z meblami i wyposażeniem wnętrz IKEA chce, jak sama mówi, zachęcać do dbania o naszą planetę i promować decyzje lepsze dla domu oraz środowiska.

Dlatego od 22 listopada firma wprowadza we wszystkich sklepach usługę odkupu używanych mebli IKEA, które następnie trafią do działów circular hub, gdzie będą miały szansę znaleźć nowy dom.

Usługa "Oddaj i zyskaj" w sklepach IKEA, też w Katowicach

Usługa „Oddaj i zyskaj” wystartuje w sklepach IKEA w poniedziałek 22 listopada. Używane meble IKEA, nie starsze niż pięcioletnie, można przywieźć do sklepu i odsprzedać w Dziale Obsługi Klienta.

Przed wizytą w sklepie należy odwiedzić stronę internetową www.IKEA.pl/oddajizyskaj, aby otrzymać wycenę mebla, odpowiadając krok po kroku na pytania, m.in. o jego rodzaj i stan. Po akceptacji wyceny, należy przyjechać z meblem do sklepu IKEA, gdzie w Dziale Obsługi Klienta mebel zostaje sprawdzony pod kątem zgodności z wcześniej złożoną ofertą. Za mebel otrzymuje się kartę refundacyjną na zakupy w sklepie oraz na IKEA.pl, a używane produkty trafiają do działu circular hub, gdzie można je kupić po okazyjnej cenie. - W ten sposób niepotrzebne już klientom meble zyskują szansę na nowy dom i życie - informuje IKEA.

Z badania, Climate Action Research, które IKEA prowadzi od kilku lat wspólnie z GlobeScan, wynika że znacząca większość konsumentów i konsumentek, także w Polsce, oczekuje wsparcia od biznesu w podejmowaniu na co dzień bardziej przyjaznych dla planety działań. Jedną z najważniejszych barier, powstrzymujących ich od tego jest przekonanie, że zrównoważone życie jest zbyt drogie" – mówi Agata Czachórska Dyrektorka ds. Zrównoważonego Rozwoju w IKEA Retail w Polsce. I dodaje: "Z drugiej strony to, co motywuje nas do eko-zachowań, to przede wszystkim oszczędność. Na tegoroczny Black Friday postanowiliśmy uruchomić usługę „Oddaj i Zyskaj”, która wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. W ten sposób dokładamy wspólnie cegiełkę do ograniczania zużycia zasobów naturalnych. Zyskują klientki i klienci oraz planeta.

Polecamy jeszcze do przeczytania:

Jarmark Bożonarodzeniowy 2021 w Katowicach. Co i za ile można tu zjeść i czego się napić

Pogrzeb Kamila Durczoka. Dziennikarz został pochowany na Kostuchnie w Katowicach

Zmarł Andrzej Urny, gitarzysta Perfectu i Dżemu, Muzyk pochodził ze Śląska

„Warszawa była tylko miejscem pracy. Kochał Śląsk”. Kamila Durczoka wspomina Witold Pustułka

Gangster z Niemiec wpadł w Katowicach. Był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Biurowce .KTW w Katowicach, inwestycja TDJ Estate

Najwyższy budynek Katowic ma pozwolenie na użytkowanie

Wizualizacja wyremontowanego kompleksu kamienic na ul. Dworcowej w Katowicach

Hotel sieci Marriott powstanie przy ul. Dworcowej

Ekospalarnia Kraków

Co ze spalarnią śmieci w Metropolii? Kilka mniejszych

Wizualizacje nowego biurowca przy ul. Chorzowskiej 145, Katowice

Nowy biurowiec stanie w Dębie, naprzeciwko "Tiramisu"

245472157 584758876276159 6621923715437340547 n

Budowa nowego stadionu w Katowicach. Wbito pierwszą łopatę

Marcin Wilk, prezes Śląskiego Funduszu Rozwoju

Marcin Wilk o Europejskim Forum Przyszłości. Wideo

Tramwaj w Katowicach

Znowu będzie można kupić bilet w autobusie?