Intel Extreme Masters 2023 w Katowicach już się zaczął. Epicka kolejka pod Spodkiem. Zobaczcie zdjęcia

Dzisiaj, w piątek 10 lutego 2023 r., w Katowicach zaczął się weekend Intel Extreme Masters. Po dwuletniej przerwie powróciły targi Intel Expo. Zobaczcie zdjęcia z pierwszego dnia IEM 2023 w Katowicach.

Intel Extreme Masters w Katowicach to prawdziwe święto dla fanów e-sportu. Impreza już po raz 11. gości w Katowicach, w Spodku, a tegoroczna edycja wydarzenia to również powrót IEM Expo, które ponownie zostało zorganizowane w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Dla odwiedzających wydarzenie pasjonatów e-sportu przez 3 dni dostępnych jest ponad 8 000 m2 przestrzeni targowej wypełnionej aktywnościami, nowościami technologicznymi i gamingowymi, rywalizacją i licznymi atrakcjami.

Finały Intel Extreme Masters od 10 do 12 lutego 2023 w Katowicach

W IEM Katowice udział biorą 24 najlepsze drużyny na świecie grające w CS:GO. W tej grze drużyny zmierzą się w walce o łączną pulę nagród 1 000 000 dolarów i szansę wpisania się w historię e-sportu. W dniach 10-12.02.2023 r. Spodek otworzył swoje drzwi dla tysięcy fanów gotowych kibicować 6 zespołom, które zmierzą się w ostatecznej walce o upragniony tytuł mistrzowski.

Ponadto, podczas IEM Katowice 2023 rozegrane zostaną też zawody mistrzostw świata w StarCraft II, gdzie 36 najlepszych zawodników z całego świata stanie w szranki w walce o tytuł Mistrza Świata. Przewidziana pula nagród to 500 000 dolarów. Finały odbędą się na scenie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

- Po raz kolejny w MCK goszczą największe marki związane z gamingiem i esportem, które oferują wszystkim odwiedzającym moc atrakcji. Podobnie, jak w latach poprzedzających pandemię, wstęp na IEM Expo jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Co więcej, dla odwiedzających IEM Expo na terenie MCK i Spodka przygotowane zostały wydzielone sektory, w których na bieżąco mogą śledzić rozgrywki w turniejach CS:GO oraz StarCraft II - zachęca do udziału Jakub Dąbrówka, menadżer ds. komunikacji.

- Odwiedzający IEM Expo będą też mieli niepowtarzalną szansę być świadkami rywalizacji zawodniczek podczas pierwszego w Polsce turnieju ESL Impact, wśród zakwalifikowanych drużyn między innymi Polki z NaVi Javelins w rewelacyjnej formie - dodaje. Dąbrówka.

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Może Cię zainteresować:

Kierująca autem zaoferowała katowickim policjantom łapówkę, by odstąpili od ukarania jej mandatem

Autor: Katarzyna Pachelska

07/02/2023

Kuriozalne widokówki ze Śląska i Zagłębia 100 lat temu 8

Może Cię zainteresować:

Latające rowery, tramwaje rozjeżdżają ludzi, a alkohol zakrzywia czasoprzestrzeń. Witamy na Śląsku

Autor: Marcin Zasada

06/02/2023

Projekt Hubu Gamingowo-Technologicznego

Może Cię zainteresować:

Katowicki Luwr w zabudowaniach dawnej kopalni Wieczorek. Tak będzie wyglądać Hub Gamingowo-Technologiczny

Autor: Katarzyna Pachelska

14/02/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon