Katowiccy Bonnie i Clyde w akcji. Ukradli wart 14 tysięcy złotych samochód w czasie jazdy próbnej

Udawali, że chcą kupić samochód, ale wcześniej zapragnęli go przetestować. Stary seat tak im się spodobał, że postanowili go mieć od razu, bez płacenia. Teraz parze złodziei grozi po 5 lat więzienia.

Policja Śląska
Skradziony w Katowicach Seat

Katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej prowadzą czynności w sprawie kradzieży samochodu, do której doszło pod koniec października 2022 r. na ul. Ossowskiego na Osiedlu Witosa w Katowicach.

Ukradli w Katowicach seata w czasie tzw. jazdy próbnej

Pokrzywdzony złożył zawiadomienie o kradzieży samochodu marki Seat Leon o wartości 14 tysięcy złotych. Do kradzieży pojazdu miało dojść podczas tak zwanej jazdy próbnej. Mężczyzna zamieścił ogłoszenie na jednym z portali o chęci sprzedaży swojego samochodu. Po jakimś czasie zgłosiła się do niego para zainteresowana kupnem auta. Sprzedający umówił się z potencjalnymi kupującymi na „jazdę próbną”, po której para wyraziła chęć zakupu samochodu. Niczego nie podejrzewający mieszkaniec Katowic pozostawił potencjalnych kupców w swoim samochodzie i poszedł do mieszkania po dokumenty samochodu, aby sporządzić umowę kupna-sprzedaży. Kiedy wrócił, nie było ani „kupujących”, ani samochodu, bo pozostawił kluczyki w stacyjce.

Policjanci odzyskali tak pożądany samochód

Od tego czasu katowiccy policjanci pracowali nad ustaleniem tożsamości kobiety i mężczyzny, którzy wspólnie i w porozumieniu ukradli samochód. Ustalenia policjantów z Komisariatu VII Policji w Katowicach wskazywały na parę mieszkającą niedaleko Bielska-Białej. Dzięki współpracy pomiędzy katowicką i bielską jednostką, policjanci z Bielska-Białej zatrzymali i przekazali policjantom z Katowic parę złodziei. Kobieta i mężczyzna w wieku 21 lat zostali osadzeni w policyjnym areszcie, a skradziony samochód został odzyskany. Podejrzanym przedstawiono zarzut kradzieży pojazdu. Mężczyzna, który wcześniej był już zatrzymywany za podobne przestępstwa, dodatkowo odpowie za kierowanie samochodem pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Na czas trwającego postępowania podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem. Zastosowano równie poręczenie majątkowe w kwocie po 4 tysięcy złotych. Za kradzież pojazdu grozi im kara do 5 lat więzienia.

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Może Cię zainteresować:

27-letnia recydywistka drogowa z Katowic za swoje "dokonania" będzie musiała jeszcze raz zdawać egzamin na prawo jazdy

Autor: Katarzyna Pachelska

07/11/2022

Tramwaj Katowice

Może Cię zainteresować:

Fałszywy motorniczy z Katowic uzależniony od dopalaczy? Matka Adama: - Pobyt na oddziale psychiatrycznym może mu uratować życie

Autor: Katarzyna Pachelska

06/11/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon