Katowiccy policjanci będą gonić piratów drogowych nowymi motocyklami marki BMW

Na razie dwa nowe motocykle BMW R1250RT trafiły do katowickiej drogówki. Wkrótce na śląskich i zagłębiowskich drogach pojawi się więcej tego typu maszyn.

Policjanci śląskiej drogówki otrzymali pierwsze motocykle marki BMW R1250RT, a wkrótce na drogach naszego województwa pojawi się ich aż 40.

Po 2 motocykle trafiły już do funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego komend w Katowicach, Częstochowie i Sosnowcu.

Zakup motocykli ma usprawnić służbę policjantów ruchu drogowego. Każdy nowy jednoślad ma pojemność 1250 cm sześć. i moc 136 KM. Pojazdy, ze względu na swą wielkość i zwrotność, mogą być użytkowane wszędzie tam, gdzie panuje duże natężenie ruchu oraz tam, gdzie radiowóz nie jest w stanie dojechać. Patrole motocyklowe mogą również sprawnie nadzorować ruch drogowy oraz wykonywać inne czynności służbowe, związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach i zabezpieczaniem imprez. Zakup sprzętu współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu pn. „Bezpieczniej na drogach-motocykle dla służby ruchu drogowego” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Koszt jednej maszyny to blisko 128 tysięcy złotych.

Gdy wszystkie 40 nowe motocykle trafią na służbę, śląska policja będzie miała na stanie w sumie 91 służbowych jednośladów.

ZOBACZ TEŻ:

Gościnna Ruda Śląska

Może Cię zainteresować:

Łącznik drogowy z autostradą A4 na granicy Katowic i Rudy Śląskiej otwarty wcześniej niż zapowiadano

Autor: Katarzyna Pachelska

10/08/2022

Fabryka Porcelany1

Może Cię zainteresować:

Dzisiaj każde miasto chce mieć swoją "Fabrykę Porcelany". Kto, jak i za ile uratował katowicką perłę industrialu

Autor: Katarzyna Pachelska

08/08/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon