Łącznik drogowy z autostradą A4 na granicy Katowic i Rudy Śląskiej otwarty wcześniej niż zapowiadano

Nie na początku września ale 9 sierpnia został otwarty łącznik drogowy do autostrady A4 przez las panewnicki na granicy Katowic i Rudy Śląskiej. Można tam już jechać samochodem, choć nie każdym.

Pod koniec czerwca 2022 r. zapowiadaliśmy, że ulica Gościnna na granicy Katowic i Rudy Śląskiej, będąca połączeniem Panewnik z autostradą A4, będzie zamknięta na dwa miesiące. Powodem była likwidacja wiaduktów kolejowych biegnących nad tą ulicą. Więcej: Ulica łącząca południe Katowic z autostradą A4 zostanie zamknięta na 2 miesiące. Będą tu burzyć dwa wiadukty kolejowe

Okazuje się jednak, że łącznik drogowy już jest otwarty dla samochodów. Można nim jechać z Panewnik do autostrady A4 (węzeł Chorzów Batory), albo na odwrót. Jest jednak jeden szkopuł - wciąż na ulicy Gościnnej wciąż stoi niski wiadukt kolejowy, który uniemożliwia poruszanie się tą ulicą samochodów wyższych niż 2,6 m. Mówi o tym odpowiedni znak, zawieszony na wiadukcie. Inne ograniczenie dotyczy wagi pojazdów. Łącznikiem nie mogą się poruszać auta cięższe niż 3,5 tony.

Prace rozbiórkowe były realizowane na zlecenie Spółki Restrukturyzacji Kopalń, bo po wiaduktach biegną nieużywane już linie towarowe, którymi przewożono węgiel z kopalni KWK Pokój w Rudzie Śląskiej.

Co ciekawe, miały być tam zlikwidowane wszystkie trzy wiadukty, które tam stoją, a finalnie wyburzono tylko jeden, środkowy. Dwa pozostały. Jak tłumaczy Wojciech Jaros, rzecznik prasowy Spółki Restrukturyzacji Kopal, zrezygnowano z realizacji zadania nr 3 tj: likwidacji wiaduktu kolejowego rozpiętości 10m (nad drogą). - Zainteresowanie częścią terenu i wiaduktem wykazał jeden z przewoźników - dodaje Jaros.

Drugi wiadukt, rozebrany przez firmę Dominex ze Świętochłowic, nie przebiegał nad ulicą Gościnną tylko nad linią kolejową nr 141, stąd kierowcom, przejeżdżającym tą ulicą wydaje się, że rozebrano tylko jeden wiadukt.

Zgodę na likwidację wiaduktów wydała spółka PKP PLK.

Abdo Feghali podczas Red Bull Car Park Drift w Dubaju

Może Cię zainteresować:

Red Bullowi spodobało się w Katowicach. Zorganizuje u nas zawody w samochodowym drifcie - Red Bull Car Park Drift

Autor: Katarzyna Pachelska

26/07/2022

Burzenie brutala Katowice 10

Może Cię zainteresować:

Ciężki sprzęt już rozszarpuje ostatniego brutala w Katowicach. Do 20 września nic po nim nie zostanie

Autor: Katarzyna Pachelska

05/08/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon