Katowice. 19-latek pomylił realny świat z "Grand Theft Auto". Wynajmował auta z wypożyczalni, jeździł nimi bez uprawnień i zdewastował

Ma dopiero 19 lat, a już taką bogatą policyjną kartotekę na koncie. Wynajmował auta z wypożyczalni, jeździł nimi bez uprawnień i dewastował je. Nastolatka zatrzymali policjanci z Katowic.

Śląska Policja
Zatrzymanie 19latek katowice

Kryminalni z Komisariatu Policji IV w Katowicach zatrzymali 19-latka, który wypożyczał samochody na cudze dane osobowe, posługując się cudzym prawem jazdy, a następnie - pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych - wielokrotnie kierował samochodami.

Zgodnie z prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Tychach, zakaz obowiązywał go do 10 grudnia 2023 roku. Niestety młody chłopak złamał go aż 6-krotnie. 3 wypożyczone samochody kompletnie zdewastował, niszcząc ich wnętrze i karoserię, m.in. malując je farbą w sprayu. Starty oszacowano na kwotę prawie 90 tys. zł. Ponadto zatrzymany nastolatek jest dłużny firmie zajmującej się wypożyczaniem samochodów prawie 1,5 tys. zł. z tytułu nieuiszczonych opłat za wynajem.

19-latkowi przedstawiono 12 zarzutów dotyczących załamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, oszustwa i zniszczenia cudzej rzeczy. Na czas trawiącego postępowania, na wniosek prokuratury sąd aresztował zatrzymanego na 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.

Pozar katowice wilimowskiego 03

Może Cię zainteresować:

Katowice. Policjanci uratowali z pożaru niepełnosprawną seniorkę, poruszającą się na wózku inwalidzkim

Autor: Katarzyna Pachelska

21/11/2023

Smieciarka katowice 01

Może Cię zainteresować:

Ups! Śmierciarka z katowickiego MPGK zaliczyła zjazd ze skarpy do rowu. Utrudnienia na ul. Milowickiej

Autor: Katarzyna Pachelska

15/11/2023

Budowa kaufland katowice

Może Cię zainteresować:

Znamy datę otwarcia marketu Kaufland w Katowicach. Jest położony tuż przy nowym parku handlowym Fabryka Park

Autor: Katarzyna Pachelska

17/11/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon