Znamy datę otwarcia marketu Kaufland w Katowicach. Jest położony tuż przy nowym parku handlowym Fabryka Park

To będzie trzeci market sieci Kaufland w Katowicach. Został zbudowany w dzielnicy Piotrowice, na terenie należącym kiedyś do Famuru. Sieć potwierdza datę otwarcia nowego sklepu w Katowicach.

W Katowicach zbudowano nowy market sieci Kaufland. Powstał w dzielnicy Piotrowice, na terenie u zbiegu ulic Kościuszki i Armii Krajowej. Gotowy już obiekt jest właśnie wyposażany. Otwarcie odbędzie się jeszcze w listopadzie 2023 r.

Znamy datę otwarcia nowego marketu Kaufland w Katowicach

- Otwarcie marketu zaplanowano na 30 listopada 2023 r. - mówi dla portalu 24Kato.pl Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska. - Silna ekspansja jest kluczowym elementem strategii sieci Kaufland. Jako firma sukcesywnie poszukujemy nowych miejsc pod inwestycje w różnych częściach Polski – zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach. Zdecydowaliśmy się otworzyć trzeci sklep Kaufland w Katowicach, którego budowa dobiega końca - dodaje.

Co ciekawe, market będzie miał adres Armii Krajowej, a nie Kościuszki. Wygląda podobnie jak market przy ul. Brynowskiej.

- Rozwijając się w myśl koncepcji one stop-shopping, w projekcie obiektu przewidujemy obecność innych punktów handlowo-usługowych. Standardowy format sklepów Kaufland zakłada średnią powierzchnię sprzedaży wynoszącą około 2800 mkw. W każdej lokalizacji analizujemy potrzeby lokalnych konsumentów, aby jak najlepiej odpowiadać na ich oczekiwania - mówiła w kwietniu 2022 r. Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska.

Po sąsiedzku powstaje park handlowy Fabryka Park

Nowy market Kaufland ma sporego sąsiada. Tuż przy nim powstaje nowy park handlowy Fabryka Park. Budowa już powoli się kończy. Więcej o tym parku handlowym: W Katowicach Piotrowicach powstaje park handlowy Fabryka Park. Już wiadomo, jakie sklepy tam będą

Działka, na której ulokowano Kauflanda i Fabryka Park kiedyś należała do firmy Famur (miał na niej powstać biurowiec Famuru: Tak miał wyglądać nowy biurowiec Famuru w Katowicach. Zamiast niego będzie market) Jest położona niedaleko nowego ronda, które ma teraz nazwę Rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli skrzyżowania Kościuszki z ulicą Armii Krajowej.

Kaufland dość późno wkroczył do Katowic. Pierwszy sklep sieci został otwarty dopiero w 2020 roku przy ul. Brynowskiej, niedaleko Parku Kościuszki. Kaufland działa też od listopada 2021 r. w miejscu po zmniejszonym Tesco w Silesia City Center.

Kaufland to niemiecka sieć sklepów. Warto wiedzieć, że razem z Lidlem należy do Grupy Schwartz. W całej Europie Kaufland ma ponad 1450 sklepów i zatrudnia ok. 148 000 pracowników. W Polsce sieć ma aktualnie 239 marketów i zatrudnia ok. 15 000 pracowników. W listopadzie 2021 r. Kaufland obchodził 20-lecie działalności w Polsce. Pierwszy sklep pod tym szyldem powstał w 2001 r. w Stargardzie.

Jarmark boze narodzenie 2023 katowice 62

Może Cię zainteresować:

Jarmark Bożonarodzeniowy Katowice 2023. Co tu można zjeść i wypić. Ceny wina grzanego, bigosu, frytek, podpłomyków

Autor: Katarzyna Pachelska

17/11/2023

Supersam katowice po modernizacji 05

Może Cię zainteresować:

Zakończyła się przebudowa Supersamu w Katowicach. To już nie centrum handlowe, a biurowiec ze sklepami

Autor: Katarzyna Pachelska

16/11/2023

Kladka obiekty kwk wujek wyburzenia 06

Może Cię zainteresować:

Zaczęły się prace wyburzeniowe obiektów na terenie KWK Wujek w Katowicach. Po kładce i bocznicy nie będzie śladu do końca 2023 r.

Autor: Katarzyna Pachelska

14/11/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon