Katowice. Kąpielisko w Dolinie Trzech Stawów znów czynne. Bakterii już nie ma

Jak podaje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Katowicach, podjęto decyzję o otwarciu kąpieliska w Dolinie Trzech Stawów.

KAW
Dolina trzech stawow plaza

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Katowicach otrzymał wyniki badań próbek wody i podjął decyzję o otwarciu kąpieliska w Dolinie Trzech Stawów.

Kąpielisko w Dolinie Trzech Stawów znów otwarte

Czasowe zamknięcie stawu było spowodowane wykryciem w próbkach wody bakterii E.coli (pałeczka okrężnicy). Jak tłumaczą w MOSiR-ze, w sezonie letnim jest to dość powszechne zjawisko, a zdaniem ekspertów, wysoka temperatura oraz bezwietrzna pogoda sprzyjają powiększaniu się kolonii bakteryjnych.

"Informujemy, że wyniki badań są w normie, a według informacji przekazanej przez Państwowy Inspektorat Sanitarny woda nadaje się do kąpieli. Kąpielisko zostaje ponownie otwarte od piątku (tj 28.07.2023) po kilku dniach przerwy, a przebywanie w wodzie jest bezpieczne dla plażowiczów" - informuje MOSiR.

Jest to dobra wiadomość dla mieszkańców i osób przyjezdnych, które planują weekendowy wypoczynek właśnie na Trzech Stawach, ponieważ odbędą się tam Mistrzostwa Polski w Triathlonie na dystansie supersprint 0,3-8-1,5 (młodzik oraz junior/u23/elita). Zawody zabezpiecza katowicki oddział WOPR, a MOSiR Katowice jest partnerem wydarzenia.

Gdzie nad wodę w Katowicach

W Katowicach działają baseny otwarte ORW Rolna (czynne od 10.00 do 18.00), Bugla (do końca lipca czynna od 10.00 do 19.00, w od 10.00 do 18.00) czy wodne place zabaw.

Wodne place zabaw

  • na os. Odrodzenia przy ul. Biedronek,
  • na os. Tysiąclecia w rejonie ul. Ułańskiej i ul. Jadwigi Śląskiej

będą czynne do 3 września,

  • zlokalizowany przy wejściu od ul. Pułaskiego na Dolinę Trzech Stawów,
  • na terenie Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Gliwickiej 224

do 10 września.

Wstęp na place zabaw jest bezpłatny.

Miłośnicy naturalnych plaż mogą wypoczywać również nad Stawem Morawa w Szopienicach. Zarówno w Dolinie Trzech Stawów, jak i nad Morawą, można się kąpać pod okiem ratownika do końca sierpnia, w godzinach od 10.00 do 18.00.

Lotto

Może Cię zainteresować:

Szóstka w LOTTO w Katowicach! Kumulacja rozbita. Olbrzymia wygrana trafiła się komuś, kto zagrał w katowickiej kolekturze

Autor: Katarzyna Pachelska

28/07/2023

Jarmark nikiszowiec roguski

Może Cię zainteresować:

Jarmark u Babci Anny na Nikiszowcu już w niedzielę 30 lipca 2023. Świetna impreza na zabytkowym robotniczym osiedlu

Autor: Katarzyna Pachelska

26/07/2023

WFOSiGW Katowice Tablica

Może Cię zainteresować:

Wróciła tablica na budynku WFOŚiGW w Katowicach. Znów można sprawdzić stan powietrza

Autor: Michał Wroński

28/07/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon