Katowice. Mężczyzna zmarł w kabinie żurawia budowlanego, na wysokości około 36 m

Dzisiaj, w piątek 2 grudnia 2022 r., wczesnym ranem na placu budowy przy ul. Dobrowolskiego przy Strefie Kultury w Katowicach w żurawiu na wysokości 36 m zmarł operator tej maszyny.

Jakub Wdzięczny
Budowa przy ul. Dobrowolskiego, Katowice

AKTUALIZACJA godz. 11.00

Czynności straży pożarnej na miejscu zostały już zakończone.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Dzisiaj, w piątek 2 grudnia 2022 roku, katowicka policja otrzymała zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie znajdującym się w kabinie żurawia budowlanego na budowie osiedla przy ul. Dobrowolskiego. Trwa tam budowa drugiego etapu osiedla Pierwsza Dzielnica.

Raport wojewody śląskiego informuje, że informacja wpłynęła do służb o godz. 6:49. Nieprzytomny mężczyzna znajdował się w kabinie żurawia budowlanego, na wysokości ok. 36 m.

- Operator żurawia zasłabł. Ktoś do niego dotarł. Zostały wezwane służby medyczne i straż pożarna. Stwierdzono zgon mężczyzny - mówi podkomisarz Agnieszka Żyłka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Zmarły z przyczyn naturalnych mężczyzna miał około 60 lat. Na miejscu pracowało 5 zastępów straży pożarnej. Później dojechała jeszcze jednostka specjalistyczna z Radzionkowa.

- W pierwszej kolejności strażacy weszli na podest, który znajdował się mniej więcej w 3/4 wysokości żurawia budowlanego. Na tym podeście leżał operator - relacjonuje kpt. Rafał Gruszka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach. - Kierujący działaniem ratowniczym przekazał informację, że widoczne u mężczyzny jest stężenie pośmiertne. Dlatego Państwowa Straż Pożarna odstąpiła od medycznych działań ratowniczych. Decyzją kierującego akcją zadysponowano dodatkowe środki w postaci specjalistycznej grupy ratownictwa wysokościowego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Radzionkowa, która technikami alpinistycznymi podjęła się sprowadzenia ciała mężczyzny na ziemię - dodaje kpt. Gruszka.

Ciało zostało ułożone na specjalnych noszach i na linach spuszczone na dół.

Uwaga wypadek

Może Cię zainteresować:

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych w Katowicach na ul. Oswobodzenia w Janowie bardzo wcześnie rano

Autor: Katarzyna Pachelska

30/11/2022

Wypadek Katowice zjazd z A4

Może Cię zainteresować:

Śmiertelny wypadek na ulicy Witosa. 72-letni kierowca miał oszronione szyby

Autor: Martyna Urban

29/11/2022

Pierwsza Dzielnica w Katowicach. II etap. Wizualizacje

Może Cię zainteresować:

16-piętrowe bloki na osiedlu Pierwsza Dzielnica. Budowa już się zaczęła. Od 10 tys. złotych za m2

Autor: Katarzyna Pachelska

09/11/2021

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon