Katowice. Zakończyła się modernizacja otoczenia w rejonie Świdnickiej, Słupskiej i Zielonogórskiej. Inwestycja kosztowała blisko 2 mln zł

Zakończyła się inwestycja w katowickiej Ligocie w rejonie ulic Świdnickiej, Słupskiej i Zielonogórskiej. Za prawie 2 mln zł przeprowadzono kompleksową modernizację otoczenia miejskich zasobów mieszkaniowych, zarządzanych w tym miejscu przez KZGM. Poruszanie się po osiedlu jest teraz wygodniejsze i łatwiejsze, poprawiła się również estetyka rejonu.

Inwestycja rozpoczęta we wrześniu 2023 r. objęła prace związane z przebudową kanalizacji deszczowej oraz infrastrukturą dla samochodów. Wyremontowano drogi dojazdowe oraz wyznaczono 12 miejsc parkingowych, w tym 2 dla osób z niepełnosprawnościami. Przeprowadzono także remont części istniejących i zbudowano nowe chodniki. Na koniec zamontowano elementy małej architektury i nasadzono zieleńce. Jak podaje Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, z około 3000 m2 jakie objęła inwestycja, blisko 800 m2 to tereny zielone.

- Głównym celem tej inwestycji była przebudowa kanalizacji deszczowej oraz remont dróg wewnętrznych pomiędzy budynkami przy Słupskiej, Świdnickiej i Zielonogórskiej. Dzięki temu woda z opadów atmosferycznych jest teraz prawidłowo odprowadzana i nie tworzą się rozlewiska, a poruszanie się po osiedlu jest wygodniejsze i łatwiejsze – mówi Marcin Gawlik, dyrektor KZGM w Katowicach.

Urzędnicy zwracają uwagę, że oprócz poprawy bezpieczeństwa i wygody mieszkańców, inwestycje przeprowadzane przez KZGM w infrastrukturę wokół budynków wiążą się też ze znaczącą poprawą estetyki. W ostatnim czasie KZGM zrealizował w Ligocie podobną inwestycję - rekultywację zieleńca przy ulicy Piotrowickiej.

- Było to jedno z trzech takich miejsc w Katowicach, obok skwerów przy ul. Bronisławy i ul. Zamenhofa, a łączna liczba zasadzonych krzewów i kwiatów wyniosła ponad 5 tysięcy - dodają urzędnicy.
Niemowlak

Może Cię zainteresować:

Chcieli nazwać córkę Galeria, ale urzędnik w Katowicach w porę powiedział: "No chyba nie"

Autor: Katarzyna Pachelska

29/12/2023

Osiedle Tysiąclecia nocą

Może Cię zainteresować:

Nocna prohibicja w Katowicach. Poznaliśmy wyniki konsultacji na Osiedlu Tysiąclecia. Mieszkańcy Tauzena przeciwni zakazowi

Autor: Szymon Karpe

28/12/2023

Face2 Face katowice 02

Może Cię zainteresować:

W biurowcu Face2Face w Katowicach będą pracować twórcy gier komputerowych z firmy Artifex Mundi

Autor: Katarzyna Pachelska

20/12/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon