W biurowcu Face2Face w Katowicach będą pracować twórcy gier komputerowych z firmy Artifex Mundi

Do biurowca Face2Face przy ul. Żelaznej (róg Chorzowskiej) przeprowadzi się z niedaleka firma Artifex Mundi, tworząca gry przygodowe i logiczne na wiele platform. Zajmie ponad 1000 m2.

Firma Artifex Mundi wynajęła ponad 1 000 m2 powierzchni biurowej w biurowcu Face2Face Business Campus. Twórcy popularnych gier przygodowych i logicznych wprowadzą się do nowego biura na pierwszym piętrze budynku przy ul. Żelaznej 2 w Katowicach.

Firma Artifex Mundi przenosi się do biurowca Face2Face

Artifex Mundi to notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych polskie studio deweloperskie, które zatrudnia blisko 100 osób. Firma specjalizuje się w produkcjach na najważniejsze platformy, takie jak Android, iOS, Windows Phone, PC, Mac, Linux, Xbox One, Switch oraz PlayStation 4.

– Dotychczasowa siedziba Artifex Mundi mieściła się w katowickiej dzielnicy Dąb, w której również znajduje się Face2Face. Nasz zespół doskonale zna tę okolicę, więc lokalizacja nowego biura zagwarantuje pracownikom sprawny dojazd z całej aglomeracji śląskiej. Jesteśmy przekonani, że docenią oni także zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami środowisko pracy oraz towarzyszące kampusowi biznesowemu zielone strefy rekreacyjne – komentuje Przemysław Błaszczyk– CEO Artifex Mundi S.A.

Artifex Mundi przeniesie się do Face2Face z niedużego biurowca przy ul. Tarasa Szewczenki, znajdującego się na terenie po byłej hucie Baildon, dosłownie 500 m w linii prostej od nowej siedziby.

Z radością witamy w Face2Face kolejnego najemcę z sektora cyfrowego. Działalność Artifex Mundi to świetny przykład, jak prężnie rozwija się polska branża gamingowa i kolejny dowód atrakcyjności Katowic, które znalazły się na podium rankingu Forbes miast przyjaznych dla biznesu – dodaje Wojciech Mazur, Senior Leasing Manager w firmie Echo Investment, która zrealizowała Face2Face i jest nadal odpowiedzialna za komercjalizację budynku.

Kompleks Face2Face to dwa biurowce na rogu ul. Żelaznej i Chorzowskiej

Właścicielem kampusu biznesowego, który oferuje łącznie 47 tys. mkw. powierzchni biurowej jest fundusz zarządzany przez czeską firmę inwestycyjną INVESTIKA.

Jako właściciel nieruchomości doceniamy powodzenie, jakim wśród śląskich firm cieszą się biura w budynku Face2Face. Biurowiec skutecznie przyciąga kolejnych najemców zapewniając stabilną wartość dla zaangażowanych przez nas inwestorów. Z satysfakcją obserwujemy też rosnące znaczenie Katowic jako miasta atrakcyjnego dla zagranicznego kapitału, które potwierdza, że INVESTIKA podjęła właściwą decyzję inwestując w kampus biznesowy Face2Face – dodaje Rafał Proczek, Head of INVESTIKA Polska Services, asset manager polskiego portfolio nieruchomości INVESTIKA.

Elegancka architektura kampusu biznesowego to dzieło pracowni Grupa 5 Architekci. Pozytywny wpływ na środowisko naturalne i wysoką jakość rozwiązań z zakresu zrównoważonego rozwoju zastosowanych w Face2Face potwierdza certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Ponadto, zasadzony na terenie obiektu sad wiśniowy, łąki kwietne i pełne zieleni pagórki wspierają różnorodność biologiczną otoczenia.

W gronie najemców Face2Face Business Campus są firmy takie jak:

 • ABB,
 • Capgemini,
 • Deloitte,
 • Bank Pekao,
 • Orange,
 • Medicover,
 • Honeywell,
 • Stats Perform,
 • Grant Thornton,
 • MDDP Outsourcing,
 • DAZN,
 • biura serwisowane CitySpace.

Na miejscu znajduje się także restauracja, kawiarnia, sklep spożywczy, biuro prawne, notariusz, salon wykończenia wnętrz, klinika medycyny estetycznej, salon iMad i Śląskie Laboratoria Analityczne.

Linia tramwaj grundmanna katowice 02

Może Cię zainteresować:

Katowice. Nowa linia tramwajowa, wzdłuż ul. Grundmanna, zostanie otwarta 22 grudnia. Będą tu jeździć na razie tramwaje tylko jednej linii

Autor: Katarzyna Pachelska

19/12/2023

Biurowiec craft katowice 08

Może Cię zainteresować:

Biurowiec Craft o elewacji "z żyletek" już gotowy. Stoi przed Silesia City Center. Rośnie katowickie city wzdłuż Chorzowskiej

Autor: Katarzyna Pachelska

30/08/2023

Grundmanna Office Park, wizualizacje

Może Cię zainteresować:

Nowy kompleks biurowców w Katowicach - Grundmanna Office Park. Inwestorem jest Cavatina, właściciel Global Office

Autor: Katarzyna Pachelska

23/12/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon