Katowice. Zmiana organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Trzech Stawów, Gospodarczej i Porcelanowej

Katowickie Inwestycje S.A. informują o konieczności wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Trzech Stawów, Gospodarczej i Porcelanowej w Katowicach. Ma to związek z budową w tym rejonie kanalizacji deszczowej.

Katowickie Inwestycje
Ulica trzech stawow gospodarcza porcelanowa

W rejonie skrzyżowania ulic Trzech Stawów, Gospodarczej i Porcelanowej obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu w związku z budową kanalizacji deszczowej. Prace są prowadzone w ramach realizacji inwestycji „Przygotowanie terenów pod budownictwo mieszkaniowe przy ulicy Gospodarczej – etap II”. W tym tygodniu wykonawca przystępuje do kolejnych prac, tym razem wzdłuż ul. Porcelanowej w kierunku Fabryki Porcelany.

Rozpoczęcie tego etapu prac planowane jest na połowę tygodnia. Wykonawca będzie prowadził działania na około 40-metrowych fragmentach jezdni, by zminimalizować wpływ na płynność ruchu. W trakcie robót ruchem będą kierowały uprawnione do tego osoby, a w pozostałym czasie będzie obowiązywać ruch wahadłowy, sterowany tymczasową sygnalizacją świetlną. Całkowita długość budowanej kanalizacji w ciągu ulicy Porcelanowej wynosi 700 metrów.

- Przypominamy, że w związku z inwestycją przebieg trasy rowerowej numer 5 został zmodyfikowany. Na odcinku biegnącym od ronda w pobliżu cmentarza przy ul. Gospodarczej do ul. Szopienickiej jest prowadzona alternatywną trasą i nie prowadzi ona już przez las, ale drogą dla rowerów, która biegnie ulicą Gospodarczą. Rowerzyści jadący z kierunku Doliny 5 Stawów po dotarciu do ul. Szopienickiej będą mogli pojechać na północ w stronę Nikiszowca lub na południe, by dostać się do dzielnicy Giszowiec - dodają urzędnicy.
Budżet Obywatelski fot K Kalkowski

Może Cię zainteresować:

Już ponad 21 tys. mieszkańców zagłosowało w Budżecie Obywatelskim Katowic

Autor: Redakcja

18/09/2023

Rondo Piotrowice 3

Może Cię zainteresować:

Mężczyzna na hulajnodze potrącony przez autobus w Katowicach-Piotrowicach

Autor: Patryk Osadnik

18/09/2023

Przejscie dla pieszych katowice sokolska

Może Cię zainteresować:

To mogło się skończyć tragicznie. Niebezpieczne zdarzenie na przejściu dla pieszych w Katowicach. WIDEO

Autor: Katarzyna Pachelska

15/09/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon