To mogło się skończyć tragicznie. Niebezpieczne zdarzenie na przejściu dla pieszych w Katowicach. WIDEO

Taki brak uważności, jaki zaprezentowały dwie kobiety kierujące samochodami na ulicy Sokolskiej w Katowicach, może się skończyć tragicznie. Policja opublikowała ku przestrodze nagranie wideo.

Śląska Policja
Przejscie dla pieszych katowice sokolska

Jednym z najniebezpieczniejszych manewrów na drodze jest omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem, w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym.

- Kara za takie zachowanie jest surowa, ale adekwatna do zagrożenia - 1500 złotych mandatu oraz 15 punktów - mówią katowiccy policjanci.

Przekonały się o tym dwie kobiety, których niewłaściwe zachowanie w rejonie przejścia dla pieszych w Katowicach trafiło na skrzynkę "Stop agresji drogowej".

Na nagraniu wideo widać, jak osoby kierujące samochodami w Katowicach na ulicy Sokolskiej, jedna po drugiej, ominęły pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, by umożliwić kobiecie przejście przez ulicę.

Prowadzący postępowanie policjanci z komisariatu VI w Katowicach nie mieli problemów z ustaleniem kierujących. Zarówno 24-letnia świętochłowiczanka kierująca volkswagenem, jak i 26-letnia mieszkanka Orzesza, jadąca fordem, przyznały się do winy i zostały ukarane, każda mandatem 1500 złotych, a na ich konto trafiło po 15 punktów.

- Pamiętajmy, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, kierujący obowiązany jest zachować szczególną ostrożność i zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu lub na nie wchodzącego - przypominają policjanci. - Pieszym przypominamy, że kierujący nie ma możliwości zatrzymania pojazdu w miejscu, dlatego tak ważne jest upewnienie się, że nie wtargniemy pod nadjeżdżający pojazd podczas przechodzenia przez jezdnię. Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania i uważajmy na drodze - dodają.

Ulica kosciuszki katowice

Może Cię zainteresować:

Budowa nowego skrzyżowania na ważnej drodze w Katowicach ma opóźnienie. Trzeba wybudować nowy przepust pod drogą

Autor: Katarzyna Pachelska

14/09/2023

Rajd slaska katowice 03

Może Cię zainteresować:

Rowerzyści wjechali na trasę rajdu samochodowego w Katowicach. Dostali 3000 zł mandatów

Autor: Katarzyna Pachelska

11/09/2023

Straż miejska

Może Cię zainteresować:

Mężczyzna próbował przekupić strażnika miejskiego. Proponował mu... 50 złotych za swoje wykroczenie

Autor: Redakcja

07/09/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon