Katowice. Dwa wypadki na jednej ulicy w ciągu pół godziny. Dwie osoby odwieziono do szpitala

W sobotę 26 listopada wieczorem na ulicy Ligockiej w Katowicach wydarzyły się dwa wypadki - w wyniku jednego z nich dwie osoby odwieziono do szpitala.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło wczoraj, w sobotę 26 listopada 2022 r. na pograniczu dzielnic Brynów i Ligota, na ulicy Ligockiej na wysokości dawnego stadionu KS Rozwój i ogródków działkowych przy ul. Wilcze Kąty.

- O godz. 20.21 wpłynęło do nas zawiadomienie o zderzeniu trzech samochodów osobowych - informuje młodszy aspirant Łukasz Kloc z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. - Dwie osoby zostały poszkodowane, to pasażerki samochodów marki Volkswagen i Toyota. Zostały odwiezione do szpitala. Ze wstępnych ustaleń wynika, że z niewyjaśnionych przyczyn kierowca Skody zjechał na przeciwny pas ruchu, doprowadzając do zderzenia czołowego z volkswagenem passatem - dodaje Kloc.

To zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek. Zawiadomiono prokuratora z prokuratury Katowice-Zachód. Do dyspozycji policji zabezpieczono jeden z pojazdów biorących udział w zdarzeniu.

Po tym wypadku ulica Ligocka była całkowicie zablokowana. W działaniach oprócz policji i zespołów ratownictwa medycznego, brała udział również jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Katowic Zarzecza.

Kolejne zdarzenie na ulicy Ligockiej było pół godziny później, o godz. 20.51. Zderzyły się ze sobą auta marki Toyota i Volkswagen. Sprawcą wypadku był kierowca z rocznika 1969. - W naszej bazie w informacji dotyczącej tego zdarzenia jest adnotacja, że volkswagen brał udział wcześniej w innym zdarzeniu drogowym - dodaje młodszy aspirant Łukasz Kloc. To zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja, bo brak było osób poszkodowanych.

Wypadek Bogucice

Może Cię zainteresować:

Dwie kolizje w Katowicach. Jedna w nocy, druga z samego rana. Uważajcie, bo może być ślisko na drogach

Autor: Katarzyna Pachelska

26/11/2022

Pożar Hospicjum Cordis

Może Cię zainteresować:

Pożar w budynku hospicjum w Katowicach. Doszło do zwarcia instalacji elektrycznej

Autor: Katarzyna Pachelska

26/11/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek przy NOSPR

Groźny wypadek przy NOSPR. Kierowca w szpitalu

Wypadek 73 Pułku Piechoty, Katowice 13 stycznia 2023

Śmiertelny wypadek na drodze w Katowicach

Wypadek Katowice DK86

Wypadek na DK86 w Katowicach w stronę Tychów

Kolizja Katowice ulica Lwowska

Dostawczak zderzył się z autobusem w Katowicach

Agresywny pies (zdjęcie ilustracyjne)

Agresywny pies pogryzł w Katowicach 4 osoby. Zastrzelono go

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Tragiczny wypadek na DTŚ obok Auchana

Wypadek na DTŚ obok Auchana. Lądował śmigłowiec LPR