Lubiana pizzeria znika z centrum Katowic. Zamyka się. Ale ma się odrodzić w... Pradze

10 kwietnia 2022 r. będzie ostatnim dniem działalności tej pizzerii w centrum Katowic. Ale właściciele nie mówią jeszcze ostatniego słowa. Przenoszą się do... sąsiedniego kraju.

W centrum Katowic z powodzeniem od kilku lat funkcjonował trzeci lokal pod nazwą Kredens. Serwował pizzę z pieca opalanego drewnem, makarony, sałatki. To Kredens przy Rynku - Pizza e Pasta Italiana, który znajduje się rzeczywiście niedaleko Rynku i Teatru Śląskiego, bo przy ulicy Teatralnej.

Kredens przy Rynku zamyka się

Pozostałe dwa katowickie Kredensy to restauracja również we włoskim stylu, też z pizzą z pieca opalanego drewnem - Kredens przy ul. św. Jacka, oraz Mały Kredens przy ul. Stanisława. To lokale z tradycją. Dość napisać, że Kredens przy św. Jacka powstał ponad 20 lat temu!

Jednak to już koniec Kredensu przy Rynku. Właściciele lokalu ogłosili na Facebooku, że zamykają go. Niedziela 10 kwietnia będzie ostatnim dniem działalności restauracji w Katowicach.

O przyczynach decyzji piszą: "Aby się tutaj utrzymać musielibyśmy podnieść ceny tak bardzo, ze ilość hejtu, która by się na nas wylała, nie tylko zniszczyłaby nam rewelacyjną reputację, na którą pracowaliśmy ciężko latami, ale skutecznie zmasakrowałaby nam dobry humor na bardzo długo… Dlatego postanowiliśmy ze nasza misja pod tym adresem i z tą nazwą, z uwagi na czynniki zewnętrzne - dobiegła końca i nie będziemy próbowali zmienić problematycznej rzeczywistości charakteryzującej lokalizację przy Teatralnej 8…".

Załoga Kredensu przy Rynku zaprasza do innych Kredensów, gdzie obiecuje podejmować gości z taką samą życzliwością jak w zamykanym lokalu. Oprócz tego obiecuje, że w Kredensie przy św. Jacka pizza jest tak samo dobra, bo wypiekana w takim samym piecu jak przy Teatralnej 8.

Kredens odrodzi się w... Pradze!

Ale dobra wiadomość jest taka, że Kredens przy Rynku zaprzestaje działalności w Katowicach, by otworzyć się w... czeskiej Pradze!

Właściciele tak piszą: Zmieniamy charakter lokalu “Kredens Przy Rynku”, zabieramy to co najlepsze i już niebawem zaprosimy Was do NOWEGO miejsca położonego w samym sercu starówki, jednej z najpiękniejszych stolic Europy - PRAGI. To będzie kolejne Wasze miejsce na Ziemi i to właśnie tam staniecie przy barze z Kredensu przy Rynku, zjecie pyszne ciasto, napijecie się włoskiej kawy z naszego złotego ekspresu, wypijecie polskiego crafta czy nawet “Żywca”…. I choć nazwa musi się zmienić bo Kredens już tam jest i nie ma nic wspólnego z tymi katowickimi - to nawet ona, nazwa - Was zaskoczy, a wnętrze przywoła miłe wspomnienia z Waszego Kredensu Przy Rynku….".

To już kolejny lokal gastronomiczny, jaki w ostatnich miesiącach został zamknięty w centrum Katowic.

O innych zamkniętych lokalach pisaliśmy:

ZOBACZ TEŻ:

Kadr z filmu obcinanie gałęzi Katowice

Może Cię zainteresować:

"Miszczowie" BHP w Katowicach. Ten film z obcinania piłą potężnej gałęzi drzewa robi furorę na Youtubie

Autor: Redakcja

27/03/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon