Kierowca z Katowic potrącił dziecko na przejściu dla pieszych. Pożegnał się z prawem jazdy

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło 20 stycznia 2022 r. w Mysłowicach. Kierowca z Katowic potrącił na przejściu dla pieszych ucznia szkoły podstawowej.

Policjanci wyjaśniają okoliczności groźnego zdarzenia na jednym z przejść dla pieszych w Mysłowicach.

Potrącenie dziecka na przejściu dla pieszych

20 stycznia 2022 r. po 8.00 w rejonie skrzyżowania ulic Janowskiej i Szopena w Mysłowicach, kierujący skodą 33-letni mieszkaniec Katowic nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo przechodzącemu przez jezdnię 10-latkowi. Potrącił chłopca.

10-latek został przewieziony na obserwację do szpitala, jednak już wstępne badania wykazały, że na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Policjanci nie mają słów, by wyrazić, jak nieodpowiedzialny okazał się kierowca z Katowic. Nie dość, że nie zachował ostrożności w rejonie przejścia dla pieszych - a zgodnie z obowiązującymi od 1 czerwca 2021 roku przepisami, na przejściu pieszy ma pierwszeństwo przed nadjeżdżającym pojazdem - to jeszcze okazało się, że jeździł na letnich oponach.

Policjanci nie mieli dla niego litości. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za takie wykroczenie obowiązują też wysokie mandaty od 1 stycznia 2022 r. - 1500 lub 3000 zł (w warunkach recydywy).

Więcej o nowych stawkach mandatów: Nowe stawki mandatów od 1 stycznia 2022 roku. 1500 zł za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają mysłowiccy policjanci.

- Apelujemy również o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie podróży samochodem, z uwagi na trudne warunki pogodowe panujące na drogach naszego regionu - mówią policjanci.

Czytaj też:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon