Kolejny etap remontu wiaduktu na DK86 w Katowicach. Otwarty tylko jeden pas jezdni w kier. Sosnowca

Jeden pas w kierunku Sosnowca, dwa pasy w kierunku Tychów - tak wygląda aktualna organizacja ruchu na DK86 w związku z remontem wiaduktu nad łącznikiem pomiędzy ul. Trzech Stawów i Porcelanową w Katowicach. Utrudnienia potrwają jeszcze trzy tygodnie.

W poniedziałek, 22 listopada, rozpoczęła się druga faza remontu zniszczonego wiaduktu DK86 nad łącznikiem pomiędzy ul. Trzech Stawów i Porcelanową w Katowicach. Drogowcy zmienili dotychczasową organizację ruchu, co wiąże się z większymi utrudnieniami dla kierowców, którzy jadą w kierunku Sosnowca.

Do tej pory dwa pasy jezdni były dostępne w kierunku Sosnowca, a tylko jeden w kierunku Tychów. Teraz jest odwrotnie - dwa pasy jezdni są otwarte w kierunku Tychów, a tylko jeden w kierunku Sosnowca.

Jak można było się spodziewać, o poranku korki na DK86 były większe niż zwykle. Jakby tego było mało, droga nadal jest zwężona w związku z remontem Węzła Murckowska. Utrudnienia potrwają trzy tygodnie - do 12 grudnia. Pierwszy etap remontu zakończył się zgodnie z planem i nic nie wskazuje na to, aby tym razem miało być inaczej.

MZUiM: Brak remontu mógłby doprowadzić do zamknięcia drogi

Prace na DK86 są prowadzone w związku z niesprawną dylatacją wiaduktu

- Pozostawienie dylatacji na zimę w obecnym stanie mogłoby spowodować ich całkowite zniszczenie, co mogłoby doprowadzić do zamknięcia drogi ze względu na bezpieczeństwo osób, które ją użytkują - wyjaśnił Konrad Wronowski, zastępca dyrektora ds. eksploatacji Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów. - Działając w tej chwili, zapobiegniemy ewentualnemu wystąpieniu większych utrudnień w przyszłości - dodał.

W zakres robót wchodzą:

  • rozbiórka uszkodzonych dylatacji blokowych,
  • sfrezowanie nawierzchni w obrębie dylatacji,
  • wykucie wnęk,
  • osadzenie elementów kotwiących,
  • montaż nowych dylatacji modułowych wraz z dozbrojeniem i odtworzeniem ścianek zaplecznych, kap chodnikowych, izolacji oraz nawierzchni w obrębie dylatacji,
  • odtworzenie nasypów pod wiaduktem, uszkodzonych z powodu przeciekającej dylatacji.

Remont prowadzi wyłoniona w przetargu firma Primost Południe z Będzina. Koszt naprawy ma wynieść niecałe 1,3 miliona złotych.

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon