Kolejny "hojny" dla policjantów kierowca zatrzymany w Katowicach. Ma zarzut za przestępstwo korupcyjne

Co rusz policjanci informują o kierowcach, którzy, chcąc uniknąć kary, oferowali stróżom prawa łapówki. Niektórzy sądzili, że policjanci dadzą się skorumpować za 200 zł.

Policja Śląska
Łapówka (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach na ul. Kościuszki zatrzymali do kontroli kierującego autem marki Volvo, który przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h w terenie zabudowanym. Za to wykroczenie grozi surowa kara, bo nie dość że wysoki mandat i spora liczba punktów karnych, to jeszcze (bo prędkość została przekroczona o więcej niż 50 km/h na terenie zabudowanym) kierowcy miało zostać zabrane prawo jazdy.

Pomimo tego, że kontrola policji była rejestrowana przez kamery nasobne, w które wyposażeni są wszyscy policjanci katowickiej drogówki, kierujący próbował wręczyć policjantom 200 (słownie: dwieście) zł łapówki. Oferując mundurowym pieniądze, chciał uniknąć konsekwencji za swoje czyny. Niestety, policjanci okazali się nie być łasi na tę kwotę.

65-latek został zatrzymany i doprowadzony do katowickiej komendy. Za wykroczenie i tak został ukarany mandatem w wysokości 1,5 tys. zł i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali też kierującemu prawo jazdy.

Na czas trwającego postępowania mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Zastosowano również wobec niego poręczenie majątkowe, a także tymczasowego zajęcia mienia w postaci gotówki. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

ZOBACZ TEŻ:

Neony Katowice

Może Cię zainteresować:

Zachwycicie się! Neony z Katowic z lat 60. i 70. jak prawdziwe. Zobaczcie ten film

Autor: Katarzyna Pachelska

30/10/2023

Bardowskiego 1

Może Cię zainteresować:

Katowice. Dzieci z okolicy zrobiły sobie plac zabaw z nowego osiedla. Mieszkańcy wkurzeni: Będziemy publikować zdjęcia tej młodzieży na Facebooku!

Autor: Katarzyna Pachelska

22/06/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon