Kontrterroryści z Katowic zatrzymali dwóch paserów kradzionych aut na gorącym uczynku. Przestępcy przyjechali ukradzionym bmw do wynajmowanego garażu

Katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej wspólnie z funkcjonariuszami SPKP Katowice zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych m.in. o paserstwo i używanie podrobionej tablicy rejestracyjnej w skradzionym BMW M3.

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową katowickiej komendy nad sprawą paserów, którzy wprowadzali w obrót skradzione samochody, pracowali od kilku tygodni.

Policjanci z Katowic zatrzymali w Zabrzu paserów kradzionych samochodów

Na terenie Zabrza, wspólnie z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Katowic, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 52 i 40 lat, którzy do wynajętego garażu przyjechali skradzionym samochodem marki BMW M3.

Samochód o wartości ponad 270 tys. zł. został skradziony w Częstochowie na początku grudnia 2023 roku. W trakcie policyjnych oględzin wezwany na miejsce ekspert z zakresu badań mechanoskopijnych wskazał, że odzyskane przez policjantów BMW posiada przerobione znaki identyfikacyjne, a także podrobione tablice rejestracyjne. Ponadto policjanci znaleźli przedmioty oraz urządzenia elektroniczne wykorzystywane do kradzieży pojazdów.

Zabezpieczono:

  • kluczyki do samochodów różnych marek,
  • odpalarki samochodowe ze złączami diagnostycznymi,
  • zagłuszarki sygnałów GPS i GSM,
  • przedmiot przypominający broń.

Ujawniono również podrobione ukraińskie i polskie dokumenty tożsamości, ze zdjęciami zatrzymanego 40-latka, a także podrobiony niemiecki dowód rejestracyjny.

Przestępców czeka surowa kara, zresztą jeden z nich już powinien siedzieć w więzieniu

Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. 40-latkowi, który był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary 14 lat i 9 miesięcy pozbawienia wolności za podobne przestępstwa, przedstawiono zarzuty:

  • paserstwa,
  • używania podrobionej tablicy rejestracyjnej,
  • złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych,
  • przygotowania do użycia podrobionych dokumentów.

Podejrzany został już doprowadzony do zakładu penitencjarnego. Natomiast 52-latek, któremu przedstawiono zarzut paserstwa i używania podrobionej tablicy rejestracyjnej, na czas trwającego postępowania został objęty policyjnym dozorem. Dwa razy w tygodniu musi się zgłaszać w komisariacie policji.

Podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia, która może zostać zwiększona o połowę, gdyż działali w warunkach recydywy.

Drzwi unsplash

Może Cię zainteresować:

Katowice. Włamał się do mieszkania, gdzie przebywała sama 8-letnia dziewczynka. Mężczyzna został aresztowany

Autor: Katarzyna Pachelska

29/01/2024

Ukradl koledze z pracy karty bankomatowe

Może Cię zainteresować:

Ukradł koledze z pracy karty bankomatowe i płacił za zakupy. 54-latek z Katowic usłyszał 21 zarzutów

Autor: Redakcja

23/01/2024

Narkotyki

Może Cię zainteresować:

Cztery osoby z narkotykami, w tym 15-letni chłopak, zatrzymane jednego dnia w śródmieściu Katowic

Autor: Redakcja

19/01/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon