Korwin-Mikke porównuje rosyjskich separatystów do powstańców śląskich. "Polska powinna uznać niepodległość republik"

Janusz Korwin-Mikke w związku ze stanem wojennym na Ukrainie wydał specjalne ogłoszenie, w którym tłumaczy, że Polska ze wzgląd na pamięć o powstańcach śląskich powinna uznać niepodległość republik Donieckiej i Ługańskiej.

fot. Google Creative Commons
Janusz korwin mikke o wojnie na ukrainie

Na Facebooku prezesa partii KORWiN pojawiło się specjalne oświadczenie nawiązujące do trwającego konfliktu militarnego na Ukrainie. Korwin-Mikke określa stanowisko partii.

- W roku 2014 wybiły się na niepodległość dwie republiki: Doniecka i Ługańska. Rzeczpospolita Polska powinna była wtedy, przez pamięć bohaterskich powstańców śląskich, wielkopolskich i innych, uznać ich istnienie; nie uczyniła tego, ponieważ nie uczynił tego prawie nikt, nawet FR - tłumaczy prezes.

"Partia KORWiN rozumie zaniepokojenie Federacji"

W dalszej części oświadczenia Korwin-Mikke tłumaczy, że owe republiki były stronami Porozumień Mińskich. 21 lutego 2022 r. Władmir Putin uznał ich niepodległość, w następstwie czego obydwie republiki proszą o obronę swoich terytoriów.

- Należy zakładać, że dotyczy to obydwu państw w granicach realnego posiadania. Republiki roszczą pretensje do całości odpowiednich obwodów administracyjnych na Ukrainie, jest to jednak bez znaczenia w świetle prawa wojennego i zwykłej logiki - wyjaśnia Korwin-Mikke.

Prezes dodaje, że rozumie obawy federacji o decyzje podejmowane przez NATO, jednak jego zdaniem przyłączenie reszty obwodów Donieckiego i Ługańskiego nie powiększy bezpieczeństwa Rosji. Mikke podsumowuje, że w przypadku przekroczenia przez wojska rosyjskie "faktycznych granic Ukrainy" zostanie sklasyfikowane za akt nieuzasadnionej agresji.

- Mamy więc nadzieję, że do tej napaści na rdzenne terytorium Ukrainy nie dojdzie. Nie chcemy bowiem zostać zmuszeni do przyłączenia się do obozu geopolitycznych i zoologicznych wrogów Rosji - kończy.

Czytaj też:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

Cwiczenia 4

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Marcin Banot i Leo Urban podczas wspinaczki

Śląski Spiderman znów zaatakował Paryż. I znów mu się udało!

Przegląd samochodu zmiany 2021

Przegląd techniczny samochodu. Będą zmiany

Dolina Trzech Stawów, Katowice

Dolina Trzech Stawów. Gdzie zjeść, imprezować

Zabawki

Zabawka Roku 2021. Najlepsze zabawki na Dzień Dziecka