Miszczowie parkowania w Katowicach jak "Moda na sukces". Odcinek 5146. Na chodniku, pod mostem, przed przejściem dla pieszych, na trawniku

Trzeba mieć fantazję, żeby tak ignorować przepisy jak kierowcy, którzy parkują gdzie popadnie w Katowicach, nie bojąc się interwencji katowickiej straży miejskiej. Jak się okazuje - niesłusznie. Zobaczcie zdjęcia aut zaparkowanych pod mostem, przed przejściem dla pieszych, na trawniku, a nawet udających taksówkę.

W kwietniu 2021 roku Katowice ogłosiły start nowej akcji pt. "Wyzwanie parkowanie!". Po drugim tygodniu akcji Urząd Miasta Katowice podał, że Straż Miejska przeprowadziła łącznie 1382 interwencje, nałożyła 324 mandaty (w trakcie jest kilkadziesiąt kolejnych postępowań mandatowych), 300 pouczeń, a w 114 przypadkach zastosowano blokady koła.

Dziś, ponad rok po rozpoczęciu akcji, strażnicy miejscy mają ręce pełne roboty (i blokad).

Od 15 do 21 sierpnia strażnicy miejscy interweniowali w Katowicach 639 razy. Ujawnili 307 wykroczeń przeciwko porządkowi w komunikacji i 33 parkowania w sposób powodujący niszczenie zieleni.

Jak widać na zdjęciach, udostępnionych przez straż miejską, kierowcy mają za nic przepisy prawa drogowego. Parkują byle gdzie, i to nie tylko w centrum miasta, ale i na osiedlach, np. Tysiącleciu czy na Nikiszowcu. Rozjeżdżają trawniki, stają pod mostami, tuż przed lub za przejściami dla pieszych, udają taksówki albo nagminnie ignorują zakaz parkowania.

Zjazd z autostrady a4 Katowice

Może Cię zainteresować:

Katowicki radny chce "zamknięcia zjazdu z autostrady A4 na wysokości zjazdu na Brynów"

Autor: Katarzyna Pachelska

23/08/2022

Tężnia solankowa w Parku Zadole

Może Cię zainteresować:

Na os. Tysiąclecia powstaną tężnia solankowa i ogród sensoryczny. Ofertę złożyła tylko jedna firma

Autor: Katarzyna Pachelska

23/08/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon