Motorsportowe zawody Red Bull Car Park Drift w Katowicach. Plan imprezy i dodatkowe atrakcje

Już w weekend 13-14 sierpnia 2022 r. w Katowicach odbędą się, pierwszy raz w Polsce, zawody Red Bull Car Park Drift. Organizatorzy przewidzieli również dodatkowe atrakcje.

Motorsportowe zawody Red Bull Car Park Drift mają już kilkanaście lat, ale jeszcze nigdy nie gościły w Polsce. Do tego weekendu.

Red Bull Car Park Drift po raz pierwszy w Polsce

13-14 sierpnia 2022 na parkingu w katowickiej Strefie Kultury zadaniem kierowców będzie bezbłędnie i w jak najlepszym stylu pokonać specjalny tor przeszkód. Czas przejazdu nie ma znaczenia, dlatego moc samochodu schodzi tutaj na dalszy plan. Ważna jest dynamika przejazdu, wykorzystanie wszystkich możliwości auta i zaangażowanie podczas pokonywania kolejnym elementów trasy. Spośród ok. 50 uczestników, tylko 20 będzie mogło zakwalifikować się do finału. Ten zaś zostanie wzbogacony o dodatkowe atrakcje dla kibiców: m.in.

  • pokaz stuntu motocyklowego,
  • Pojedynek Gwiazd Speed Games.

Wstęp na imprezę jest wolny.

Podczas Red Bull Car Park Drift na tym samym torze zobaczyć będzie można profesjonalistów m.in. Kubę Przygońskiego (Mistrza Polski w driftingu) czy Piotra Więcka (zwycięzcę Drift Masters European Championship), ale także amatorów, dla których start w zawodach tej rangi może być pierwszą taką okazją.

Jak podkreśla Arkadiusz Dudko: „profesjonalni kierowcy wcale nie muszą być tutaj faworytami”. Dudko będzie jednym z sędziów Red Bull Car Park Drift, a to oni decydować będą o wyniku rywalizacji, przydzielając punkty. Razem z Abdo Feghali (jednym z założycieli serii, a także zdobywcą rekordu Guinnessa w najdłuższym drifcie) oraz Krzysztofem Terejem będą oceniać przede wszystkim umiejętność panowania nad autem w drifcie oraz sposób, w jaki zawodnik pokonuje przeszkody. Wszystkie muszą zostać zaliczone w odpowiedniej kolejności oraz we właściwym kierunku.

Paradoksalnie to właśnie zapamiętanie trasy może być największym wyzwaniem. Kluczowa będzie też strategia, bo są przeszkody, za które zdobywa się więcej punktów i są takie, za które zdobywa się mniej – dopowiada Dudko.

Wyłożony kostką plac ma wymiary wynoszące mniej więcej 175 na 50 metrów. Na torze ustawionych będzie 9 przeszkód, które trzeba pokonać w odpowiedniej kolejności. Na liście będą ciasne Boxy i Spirale wymagające precyzyjnej jazdy bez zahaczania o nic. Z kolei we Flipperach, Pendulum oraz Spiral Gate kluczem jest muśnięcie tyłem auta właściwych elementów. Oczywiście wszystko to trzeba zrobić bez przerwy, jadąc bokiem. Przejechanie całej trasy zajmie około 80 sekund.

W sobotnich kwalifikacjach wystartuje ok 50 uczestników, 20 z nich zobaczymy w niedzielnym finale. Walka o awans do światowego finału to nie wszystko, co czeka na kibiców w Katowicach.

Pojedynek Gwiazd jedną z atrakcji imprezy

Jedną z atrakcji dodatkowych będzie Pojedynek Gwiazd Speed Games. Speed Games to jedyny w swoim rodzaju projekt stworzony przez Kubę Przygońskiego w roku 2021, którego celem jest promocja motorsportu i jego popularyzacja wśród coraz szerszej publiczności. Podczas każdej edycji zaproszeni goście mają okazję doskonalić swoje umiejętności za kółkiem pod okiem Kuby i profesjonalnych instruktorów. Wśród szkoleń nie mogło oczywiście zabraknąć jazdy bokiem i to właśnie swoje driftingowe umiejętności sprawdzą gwiazdy Speed Games podczas Red Bull Car Park Drift w Katowicach (niedziela, w trakcie finału).

Uczestnikami Pojedynku Gwiazd będą:

  • Poczciwy Krzychu,
  • Fusialka,
  • Michała Gała,
  • Hubert Gromadzki,
  • Buczo HI_5,
  • Dawid Frank.

W trakcie finału zobaczymy też stunt motocyklowy w wykonaniu Arasa Gibiezy, zawodnika z Litwy.

Red Bull Car Park Drift

13 sierpnia, godz. 15:00: kwalifikacje

14 sierpnia, godz. 15:00: finał oraz atrakcje dodatkowe

Katowicka Strefa Kultury, ul. Olimpijska 11

Wstęp wolny, więcej informacji: www.redbull.pl/carparkdrift

ZOBACZ TEŻ:

Fabryka Porcelany1

Może Cię zainteresować:

Dzisiaj każde miasto chce mieć swoją "Fabrykę Porcelany". Kto, jak i za ile uratował katowicką perłę industrialu

Autor: Katarzyna Pachelska

08/08/2022

Burzenie brutala Katowice 10

Może Cię zainteresować:

Ciężki sprzęt już rozszarpuje ostatniego brutala w Katowicach. Do 20 września nic po nim nie zostanie

Autor: Katarzyna Pachelska

05/08/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon