Na terenie dawnej Huty Metali Nieżelaznych Szopienice powstaje centrum magazynowe

Na terenach poprzemysłowych dawnej Huty Metali Nieżelaznych Szopienice w Katowicach powstaje 7R City Park Katowice I, obiekt przemysłowo-magazynowy. Podczas budowy znaleziono rzecz, która trafiła do Muzeum Hutnictwa Cynku "Walcownia".

7 R
Wizualizacja 7 R City Park Katowice I

Na Górnym Śląsku firma 7R, specjalizująca się w budowie centrów magazynowych realizuje między innymi obiekt produkcyjno-magazynowy 7R City Park Katowice I, który ma mieć ponad 49 600 m kw w dwóch budynkach. Projekt będzie gotowy w IV kwartale 2022 roku.

Centrum produkcyjno-handlowe powstaje w Szopienicach

Znajduje się on w dzielnicy Szopienice, na terenach poprzemysłowych po dawnej Huty Metali Nieżelaznych Szopienice.

- Budowa 7R City Park Katowice I związana jest z rewitalizacją przestrzeni poprzemysłowej. Podejmując się tego wyzwania mamy szansę przywrócić użyteczność miejscu, które kiedyś mieściło największą w Polsce hutę wyrobów walcowanych z miedzi i mosiądzu. Inwestycja typu brownfield to także ważny element strategii inteligentnego rozwoju miast i regionów, której chcemy być częścią. Wykorzystując nieużytki, zlokalizowane w granicach aglomeracji miejskich, możemy działać na rzecz zrównoważonego budownictwa, ale także dostarczać obiekty wspierające procesy last mile logistics i rozwój produkcji - mówi Bartłomiej Krawiecki, wiceprezes i COO w 7R

Katowicka inwestycja 7R zostanie oddana do użytkowania na koniec 2022 roku. Generalnym wykonawcą projektu jest STRABAG.

Obiekt będzie się charakteryzować możliwością wysokiego składowania – do 12 m, jak również możliwością wydzielenia mniejszych modułów, dzięki połączeniu dwóch rozwiązań – big box oraz city flex. W obu budynkach zostaną przygotowane też nowoczesne powierzchnie biurowe realizowane zgodnie z zapotrzebowaniem najemców.

Będzie tu też dostępna dla wszystkich strefa relaksu

- 7R City Park Katowice I będzie usytuowany bezpośrednio przy węźle S86 oraz w sąsiedztwie drogi krajowej numer 79. Oprócz przestrzeni produkcyjno-magazynowej, z minimalnymi modułami 1 000 lub 3 200 mkw., projekt dostarczy zieloną, otwartą dla wszystkich strefę relaksu. Inwestycja zostanie poddana także ocenie w systemie BREEAM, potwierdzającym zastosowanie proekologicznych rozwiązań z obszarów efektywności energetycznej czy komfortu użytkowania budynku. By zmniejszyć poziom zużycia energii, w obiekcie zastosujemy między innymi oświetlenie LED, świetliki i destryfikatory - mówi Mateusz Gierka, Leasing Director w 7R

Realizacja obiektów na terenach niezagospodarowanych to także niejednokrotnie źródło historycznych, ciekawych odkryć. W trakcie prac budowalnych przy 7R City Park Katowice I deweloper odnalazł tzw. zgar (strata metalu powstająca w czasie procesów metalurgicznych), który został posadowiony w maju 1984 r. z okazji 150. rocznicy budowy i uruchomienia pierwszej w okolicy huty metali. Eksponat trafił już do Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA.

Czytaj też:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon