Na terenie dawnej Huty Metali Nieżelaznych Szopienice powstaje centrum magazynowe

Na terenach poprzemysłowych dawnej Huty Metali Nieżelaznych Szopienice w Katowicach powstaje 7R City Park Katowice I, obiekt przemysłowo-magazynowy. Podczas budowy znaleziono rzecz, która trafiła do Muzeum Hutnictwa Cynku "Walcownia".

7 R
Wizualizacja 7 R City Park Katowice I

Na Górnym Śląsku firma 7R, specjalizująca się w budowie centrów magazynowych realizuje między innymi obiekt produkcyjno-magazynowy 7R City Park Katowice I, który ma mieć ponad 49 600 m kw w dwóch budynkach. Projekt będzie gotowy w IV kwartale 2022 roku.

Centrum produkcyjno-handlowe powstaje w Szopienicach

Znajduje się on w dzielnicy Szopienice, na terenach poprzemysłowych po dawnej Huty Metali Nieżelaznych Szopienice.

- Budowa 7R City Park Katowice I związana jest z rewitalizacją przestrzeni poprzemysłowej. Podejmując się tego wyzwania mamy szansę przywrócić użyteczność miejscu, które kiedyś mieściło największą w Polsce hutę wyrobów walcowanych z miedzi i mosiądzu. Inwestycja typu brownfield to także ważny element strategii inteligentnego rozwoju miast i regionów, której chcemy być częścią. Wykorzystując nieużytki, zlokalizowane w granicach aglomeracji miejskich, możemy działać na rzecz zrównoważonego budownictwa, ale także dostarczać obiekty wspierające procesy last mile logistics i rozwój produkcji - mówi Bartłomiej Krawiecki, wiceprezes i COO w 7R

Katowicka inwestycja 7R zostanie oddana do użytkowania na koniec 2022 roku. Generalnym wykonawcą projektu jest STRABAG.

Obiekt będzie się charakteryzować możliwością wysokiego składowania – do 12 m, jak również możliwością wydzielenia mniejszych modułów, dzięki połączeniu dwóch rozwiązań – big box oraz city flex. W obu budynkach zostaną przygotowane też nowoczesne powierzchnie biurowe realizowane zgodnie z zapotrzebowaniem najemców.

Będzie tu też dostępna dla wszystkich strefa relaksu

- 7R City Park Katowice I będzie usytuowany bezpośrednio przy węźle S86 oraz w sąsiedztwie drogi krajowej numer 79. Oprócz przestrzeni produkcyjno-magazynowej, z minimalnymi modułami 1 000 lub 3 200 mkw., projekt dostarczy zieloną, otwartą dla wszystkich strefę relaksu. Inwestycja zostanie poddana także ocenie w systemie BREEAM, potwierdzającym zastosowanie proekologicznych rozwiązań z obszarów efektywności energetycznej czy komfortu użytkowania budynku. By zmniejszyć poziom zużycia energii, w obiekcie zastosujemy między innymi oświetlenie LED, świetliki i destryfikatory - mówi Mateusz Gierka, Leasing Director w 7R

Realizacja obiektów na terenach niezagospodarowanych to także niejednokrotnie źródło historycznych, ciekawych odkryć. W trakcie prac budowalnych przy 7R City Park Katowice I deweloper odnalazł tzw. zgar (strata metalu powstająca w czasie procesów metalurgicznych), który został posadowiony w maju 1984 r. z okazji 150. rocznicy budowy i uruchomienia pierwszej w okolicy huty metali. Eksponat trafił już do Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA.

Czytaj też:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon

czytaj więcej:

Katowice PKP Ligota

Prawie miliard euro z UE dla PKP na nowe tory i przystanki

Stopa bezrobocia w miastach w woj. śląskim

Miasta z największym bezrobociem w woj. śląskim. Wykaz

Kompleks biurowy Face 2 Face, Katowice

Grupa Aebi Schmidt otwiera Centrum Usług Korporacyjnych

Otwarcie siedziby SD Worx, Katowice

Nowa firma w Katowicach. SD Worx otworzył pierwsze biuro

Wirtualna centrala TeleCube

Wirtualna centrala narzędziem wspomagającym obsługę Klienta

Keywords Studios zatrudni 300 pracowników

Keywords Studios zatrudni 300 pracowników

Katowice praca 2021 Globalne Centrum Usług Biznesowych Grupy Ammega poszukuje pracowników

Jest praca w Globalnym Centrum Usług Biznesowych