Najlepsza restauracja w woj. śląskim 2022 wg Pyszne.pl. Prawdopodobnie nigdy o niej nie słyszeliście

Pyszne.pl, portal do zamawiania jedzenia z restauracji, zorganizował kolejną edycję nagród Pyszne.pl Awards. Wyróżniono najlepsze lokale w ogólnopolskich kategoriach, ale też po jednym z każdego województwa, również śląskiego. Sprawdźcie, kto wygrał. Zobaczcie zdjęcia zwycięskiej restauracji.

Pyszne.pl to polska odnoga dużej europejskiej firmy specjalizującej się w zamawianiu jedzenia online. Powstała ona w 2020 r. z połączenia Take​away​.com (istniejącej od 2000 r., założonej w Holandii) i Just Eat (założonej w 2001 r. w Danii). Obecnie kwatera główna koncernu znajduje się w Amsterdamie.

W Polsce to największy serwis do zamawiania jedzenia online. Ma w swoim portfolio tysiące restauracji w całej Polsce.

Niedawno pyszne.pl rozstrzygnęło konkurs Pyszne.pl Awards. Jak informuje onet.pl, zwycięzców wskazali sami klienci. W grudniu 2021 roku mogli oni w każdej kategorii zagłosować na swojego faworyta, a swoje uznanie podkreślali także opiniami.

Kilka kategorii w plebiscycie jest ogólnopolskich. Oto zwycięzcy:

 • Najlepsza restauracja: Susharnia, Łódź
 • Orient Express: Susharnia, Łódź
 • Inicjatywy Proekologiczne: Komu hummus?, Gliwice
 • Social Media Ninja: Ram Ram JI, Gdynia
 • Wege Fenomen: Vegab, Kraków
 • Amerykański Sen: Głodzilla, Pińczów
 • Włoska Uczta: Podgrzany Talerz, Szczecin
 • Bliskowschodnie Odkrycie: Kebaby - Retail Park Mieszka, Szczecin
 • Debiut Roku: Scena Pierogowa Grabiszyńska, Wrocław
 • Kuchnia Polska: Kucharek Sześć
 • Sieć Roku: Pasibus, Wrocław i inne lokalizacje (m.in. Katowice)

Warto podkreślić sukces gliwickiego Komu hummus?, istniejącego od niedawna miejsca przy ul. Plebańskiej 16 specjalizującego się w wegańskich i wegetariańskich daniach z hummusem w roli głównej oraz w tle. Można tu zjeść na miejscu albo na wynos. "Codziennie kręcimy dla Was hummus o wielu obliczach, przygotowujemy wrapsy w ekologicznych tortillach lub orkiszowe pity. Mamy też Słoiki Mocy, wegańskie zupy oraz desery. Do naszych standardów używamy własnych kiszonek i przetworów" - pisze o sobie Komu hummus?

Najlepsza restauracja w woj. śląskim

W każdym województwie wyłoniono też lokalnego zwycięzcę. W śląskim zwyciężyła nie restauracja z Katowic, Gliwic czy innego dużego miasta. Wygrał lokal, o którym pewnie nigdy nie słyszeliście: Ośrodek nad Dokawą w Pszczynie przy ul. Polne Domy, w malowniczym, wiejskim otoczeniu. Dokawa to rzeczka przepływająca niedaleko.

To restauracja i sala przyjęć, w której można zjeść m.in. pizzę w trzech rozmiarach (od 21 zł za małą Margheritę), dania obiadowe - klasyki kuchni polskiej i śląskiej (m.in. roladę z kluskami śląskimi i modrą kapustą, 30 zł), kurczaki w panierce w kubełkach (od 12 zł), burgery (11-27 zł) i sałatki (18 zł). Wystrój lokalu przywodzi na myśl chatę bogatego pszczyńskiego rolnika, z dużym białym piecem, niebieską ścianą z oknami, sufitem obitym deskami. Mają tu też alpaki.

Pyszne.pl coraz mniej lubiane przez restauratorów

Pyszne.pl nie ma ostatnio dobrej prasy wśród samych restauratorów. Skarżą się, że prowizja pobierana od każdego zamówienia przez ten serwis jest tak duża, że nie opłaca im się sprzedawać swojego jedzenia w ten sposób. Coraz więcej lokali inwestuje we własne aplikacje czy strony do zamawiania od nich jedzenia. Co ciekawe, w styczniu 2022 r. również Ośrodek nad Dokawą otworzył swój sklep internetowy, gdzie bez pośredników można zamawiać pizzę, burgery albo kubełki z kurczakami.

Czytaj też:

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon