Napadli na młodego mężczyznę, który zasnął na dworcu w oczekiwaniu na autobus. Kobiecie i jej dwóm kolegom grozi do 12 lat za kratkami

Upatrzyli sobie w nim łatwą ofiarę, bo - znużony - zasnął na dworcowej ławce, w oczekiwaniu na autobus. Kobieta i dwóch młodszych od niej o ponad 10 lat mężczyzn napadło na 22-latka na dworcu autobusowym w Katowicach.

Śląska Policja
Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Kryminalni z VI komisariatu w Katowicach, znajdującego się przy ul. Stawowej, zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę podejrzanych o rozbój na 22-latku.

Napadnięty na dworcu autobusowym

Do zdarzenia doszło na dworcu autobusowym. Z policyjnych ustaleń wynika, że 22-latek, który zasnął na ławce w oczekiwaniu na autobus, został napadnięty, a następnie okradziony z telefonu komórkowego, słuchawek i gotówki. Wartość strat oszacowano na ponad 3,5 tys. zł.

Sprawcy po zdarzeniu zbiegli z miejsca przestępstwa. Jednak już następnego dnia policjanci z VI komisariatu zatrzymali 35-letnią kobietę, której przedstawiono zarzut rozboju. Na wniosek śledczych decyzją sądu kobietę aresztowano na miesiąc.

Sprawcy rozboju są w areszcie

Jednak dwójka pozostałych kryminalistów nadal pozostawała na wolności. Nie na długo. W wyniku pracy operacyjnej policjanci ustalili, że mężczyźni w wieku 22 i 23 lat ukrywają się w jednym z mieszkań na terenie Mysłowic. Tam też zostali zatrzymani przez kryminalnych, a następnie doprowadzeni do katowickiej jednostki i osadzeni w policyjnym areszcie.

Na czas trwającego postępowania sąd przychylił się do wniosku śledczych i tymczasowo aresztował mężczyzn na 3 miesiące. Podejrzanym za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

Pozar mieszkania Katowice Gnieznienska 1

Może Cię zainteresować:

Nocny pożar mieszkania w Katowicach przy ul. Gnieźnieńskiej. Mężczyzna poparzony. Dwie inne osoby, w tym 6-miesięczne dziecko odwieziono do szpitala

Autor: Katarzyna Pachelska

16/02/2023

Peaky blinders po slasku fabryka porcelany 1 9

Może Cię zainteresować:

Peaky Blinders po śląsku. Zobaczcie świetne zdjęcia Śląskich Piyknych Bindrów w Fabryce Porcelany i na Nikiszowcu

Autor: Katarzyna Pachelska

20/02/2023

Strefa Tempo 30

Może Cię zainteresować:

W ciągu ostatnich 10 lat liczba wypadków na katowickich drogach zmniejszyła się o ponad 50 proc.

Autor: Redakcja

17/02/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon