Nietrzeźwy kierowca prowadził cysternę z paliwem. Miał 0,5 promila alkoholu, był zdziwiony o co chodzi

Prowadził cysternę z paliwem, sam wcześniej "zatankował"... Mundurowi z Katowic zatrzymali 49-latka kierującego ciężarówką pod wpływem alkoholu. Mężczyzna był zdziwiony o co chodzi policjantom.

Policja
Nietrzezwy kierowca ciezarowki katowice

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 11 marca 2024 r. wczesnym rankiem przy ul. Brackiej w Katowicach. Policjanci z drogówki kontrolowali stan trzeźwości kierujących pojazdami. Podczas działań skontrolowali prowadzącego ciężarowe Volvo 49-latka. Jak się okazało, mężczyzna kierował pojazdem pod wpływem 0,5 promila alkoholu.

Kierowca nie rozumiał powodu kontroli, gdyż jego zdaniem nic się nie stało. Jak relacjonują mundurowi, mężczyzna nie zdawał sobie sprawy z tego, jak ogromnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu, była jego jazda pod wpływem alkoholu, prowadząc cysternę z paliwem. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a za jazdę w stanie po użyciu alkoholu grozi mu kara grzywny lub aresztu oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

- Każda ilość wypitego alkoholu upośledza nasze zmysły i wpływa na sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez nieodpowiedzialnych kierujących - przypomina kom. Agnieszka Żyłka, oficer prasowa katowickiego garnizonu.
Areszt

Może Cię zainteresować:

Katowice. Udawał, że chce kupić łańcuszek u jubilera. Wyrwał go ekspedientce z rąk i zwiał z nim do... lombardu

Autor: Katarzyna Pachelska

08/03/2024

Zatrzymany zabojstwo katowice

Może Cię zainteresować:

Zabójstwo w Katowicach. 67-latek zabił swoją o kilka lat młodszą znajomą. Sam zadzwonił na policję

Autor: Katarzyna Pachelska

07/03/2024

Kradziez wkladow tytoniowych tychy 4 stycznia 2024 2

Może Cię zainteresować:

Kradzież wkładów do papierosów elektronicznych w Tychach. Straty na ponad 1700 zł. Rozpoznajesz podejrzanego?

Autor: Redakcja

08/03/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon