Nocne prace na budowie nowej linii tramwajowej w Katowicach. Będzie montowany najważniejszy element konstrukcji nowego wiaduktu

Sprawa nocnego montażu najważniejszego elementu konstrukcji nowego wiaduktu tramwajowego między ul. Chorzowską a Grundmanna ważyła się do ostatnich chwil. Jednak Tramwaje Śląskie, wykonawca nowej linii tramwajowej i Tauron w końcu dogadali się, i prace się odbędą. A wraz z nimi trzykrotne nocne zamknięcie tunelu pod Rondem im. Ziętka.

Jak pisaliśmy 9 czerwca 2023 r., wykonawca - na zlecenie Tramwajów Śląskich - nowej linii tramwajowej w Katowicach wzdłuż ul. Grundmanna zapowiedział na trzy noce w tym tygodniu poważne prace przy konstrukcji nowego wiaduktu tramwajowego, który powstanie nad Drogową Trasą Średnicową między ul. Chorzowską a Grundmanna. Więcej: Trzy razy tunel w Katowicach będzie zamknięty w nocy. Powód? Budowa linii tramwajowej na ul. Grundmanna

Trzy noce ma trwać montaż najważniejszego elementu konstrukcji nowego wiaduktu tramwajowego nad DTŚ

Do ostatnich chwil ważyły się losy tych zamierzeń konstrukcyjnych. Tramwaje nawet już odwołały zapowiadaną zmianę organizacji ruchu na Chorzowskiej i w tunelu pod Rondem. Na szczęście Tramwajom Śląskim udało się dogadać z Tauronem.

- Dzięki dobrej współpracy i uprzejmości firmy Tauron, zaplanowane na najbliższe trzy noce prace przy budowie wiaduktu tramwajowego nad Drogową Trasą Średnicową w Katowicach – mimo wcześniejszych informacji o ich odwołaniu – jednak będą mogły się odbyć - informuje Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie. - Pozytywna decyzja firmy Tauron, niezbędna do prowadzenia prac, która została podjęta dzisiaj (13 czerwca - przyp. red.), umożliwi generalnemu wykonawcy wdrożenie czasowej organizacji ruchu i przeprowadzenie prac - dodaje.

Będą one polegać na ułożeniu belek ustroju nośnego przęseł nowego wiaduktu na przygotowanych wcześniej przyczółkach i podporze środkowej. Tym samym najważniejszy element konstrukcji nowego wiaduktu zostanie zamontowany, umożliwiając w dalszym etapie prowadzenie prac betoniarskich.

- Wszystkie zmiany w organizacji ruchu kołowego na DTŚ w Katowicach, zapowiadane na noce 13/14, 14/15 i 15/16 czerwca będą wprowadzane. Prosimy kierowców o uwagę i przestrzeganie znaków wyznaczających objazd - ostrzega Zowada.

Tunel pod Rondem będzie zamykany przez trzy noce

Przypomnijmy, że zmiana będzie polegała na wyłączeniu przejazdu przez tunel pod katowickim Rondem dla jednego kierunku. Wjazd do tunelu pod katowickim Rondem zostanie zamknięty w nocy (godz. 23:00-5:00)

  • 13.06 - w kierunku Sosnowca,
  • 14.06 – w kierunku Chorzowa,
  • 15.06 – w kierunku Chorzowa.

Ruch drogowy będzie w tym czasie przekierowany na ulicę Chorzowską.

Wiadukt katowice jana pawla

Może Cię zainteresować:

Remont wiaduktu nad DTŚ w Katowicach. Droga będzie zawężona od wtorku 13 czerwca

Autor: Katarzyna Pachelska

12/06/2023

Plac budowy wiezowce tysiaclecie katowice 02

Może Cię zainteresować:

Zaczęła się budowa nowych wieżowców na osiedlu Tysiąclecia. Najwyższe będą miały 17 pięter. Zaprojektowała je pracownia Medusa Group

Autor: Katarzyna Pachelska

09/06/2023

Nowy apartamentowiec strefa kultury katowice

Może Cię zainteresować:

Nowy 40-piętrowy apartamentowiec powstanie przy Strefie Kultury. Katowicki Hong-Kong rośnie w tej okolicy

Autor: Katarzyna Pachelska

06/06/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon