Trzy razy tunel w Katowicach będzie zamknięty w nocy. Powód? Budowa linii tramwajowej na ul. Grundmanna

Wzdłuż ulicy Grundmanna trwa budowa nowej linii tramwajowej. Będzie się ona łączyć z linią biegnącą ulicą Chorzowską. Konieczne są prace na skrzyżowaniu Grundmanna i Chorzowskiej. Dlatego miasto Katowice i Tramwaje Śląskie zapowiadają nocne wyłączenia wjazdu do tunelu pod Rondem im. Ziętka.

W trzy kolejne noce 13, 14 i 15 czerwca 2023 r. (wtorek, środa, czwartek) w godzinach 23:00-5:00 zostanie zmieniona organizacja ruchu na DTŚ w związku z budową linii tramwajowej na ulicy Grundmanna.

Przejazd przez katowicki tunel będzie trzy razy zamykany w nocy

Zmiana będzie polegała na wyłączeniu przejazdu przez tunel pod katowickim rondem dla jednego kierunku. Wjazd do tunelu pod katowickim rondem zostanie zamknięty w okresie nocnym:

  • 13.06 - w kierunku Sosnowca,
  • 14.06 – w kierunku Chorzowa,
  • 15.06 – w kierunku Chorzowa.

Ruch drogowy będzie w tym czasie przekierowany na ulicę Chorzowską.

Jak tłumaczą w mieście, zmieniona organizacja ruchu jest związana z kolejnym etapem budowy wiaduktu, po którym pobiegną tory tramwajowe.

Linia tramwajowa wzdłuż ulicy Grundmanna. Pierwsza nowa w Katowicach od 75 lat

Przypomnijmy, że wytyczenie i budowa zupełnie nowego odcinka sieci tramwajowej wzdłuż ulicy Grundmanna jest realizowana w Katowicach po raz pierwszy od 75 lat.

W ramach zadania przewidziana została budowa ok. 1900 metrów toru pojedynczego, uwzględniając również fragmenty torowisk na połączeniu nowej trasy z liniami biegnącymi w ul. Gliwickiej i wzdłuż ul. Chorzowskiej. Sam odcinek dwutorowej linii wzdłuż ul. Grundmanna ma nieco ponad 600 metrów długości. Platformy przystankowe przewidziane są na dwóch końcach budowanego odcinka w pobliżu skrzyżowań z ul. Chorzowską i ul. Gliwicką. Trasa zostanie poprowadzona wzdłuż ulicy Grundmanna - równolegle do jezdni po jej zachodniej stronie. Przewidziana jest budowa mostu na Rawą oraz wiaduktu z dwutorową linią tramwajową nad Drogową Trasą Średnicową. Będzie to nowe przęsło wiaduktu, po zachodniej stronie istniejących przęseł.

Bohaterow monte cassino

Może Cię zainteresować:

5 mostów i kładek dla pieszych w Katowicach idzie do remontu. Pierwszy zacznie się już 16 maja

Autor: Katarzyna Pachelska

14/05/2023

Autobus hybrydowy pkm katowice 01

Może Cię zainteresować:

Pierwsze nowe hybrydowe autobusy marki Volvo już jeżdżą po Katowicach. Mają klimę, Wi-Fi i ładowarki USB

Autor: Katarzyna Pachelska

07/06/2023

Zjezdzalnia libero katowice 01

Może Cię zainteresować:

Zjeżdżalnia z 2. piętra na parter w Galerii Libero w Katowicach już otwarta. Jest bezpłatna dla dzieci i dorosłych

Autor: Katarzyna Pachelska

01/06/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon