Nowy najemca biurowca DL Tower w Katowicach Wełnowcu. PKP Cargo będzie urzędować aż na czterech piętrach

Kilka tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej wynajęła PKP Cargo SA w biurowcu DL Tower przy al. Korfantego w dzielnicy Wełnowiec.

Materiały prasowe
Biurowiec DL Tower Katowice

Choć PKP Cargo S.A. ma w Katowicach cały biurowiec do swojej dyspozycji - przy pętli tramwajowej w Brynowie, konkretnie pod adresem św. Huberta 11, to spółka zdecydowała się wynająć jeszcze więcej powierzchni, tym razem w nowo wybudowanym biurowcu w północnej części Katowic.

Zobacz panoramę Katowic z dachu DL Tower: Zachwycający widok na tonące w zieleni Katowice z DL Tower

PKP Cargo wynajęła cztery piętra w biurowcu DL Tower

Jak informuje śląska firma DL Invest Group, właściciel biurowca DL Tower przy al. Korfantego 138, spółka PKP Cargo wynajęła kilka tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej w tym budynku w kształcie trójkąta. Został on oddany do użytku pod koniec marca 2022 roku. Oferuje ponad 17 tys. m2 powierzchni komercyjnych - nie tylko biurowych, ale też handlowych, hotelowych i usługowych.

DL Tower to pierwszy obiekt z trzech, które mają powstać w najbliższej przyszłości pod adresem al. Korfantego 138.

Więcej: Dwie nowe wieże biurowe powstaną w Wełnowcu, przy al. Korfantego, w ciągu 3 lat, tuż przy DL Tower

Biurowiec DL Tower jest obecnie skomercjalizowany w 90%. Trwają zaawansowane rozmowy w sprawie pozostałych wolnych powierzchni.

- Wynajęcie czterech pięter powierzchni biurowej przez uznaną spółkę - PKP Cargo SA - jest poświadczeniem wysokiej jakości naszego budynku, który spełnił wyśrubowane wymagania stawiane przez Spółkę. DL Tower, obok wysokiej jakości, cechuje wygodna lokalizacja oraz bardzo dobra komunikacja z pozostałymi dzielnicami miasta i z innymi miastami aglomeracji śląskiej. Tuż obok budynku znajdują się przystanki tramwajowe, dzięki którym dojazd do głównego katowickiego dworca PKP zajmuje około 15 minut. Dodatkowo w bliskiej odległości od kompleksu znajdują się przystanki licznych linii autobusowych - mówi Dominik Leszczyński, CEO DL Invest Group.

W kompleksie również funkcje usługowe i handlowe

Jak dodaje szef śląskiej firmy, kompleks ma oferować wiele funkcji, nie tylko biurowe. Dzięki temu pracownicy mają mieć możliwość załatwić swoje prywatne sprawy na miejscu, bez konieczności przemieszczania się po mieście.

- Wśród naszych najemców są między innymi: przedszkole oraz punkty gastronomiczne, co dodatkowo ułatwi funkcjonowanie wszystkim pracującym w naszym kompleksie osobom. Docelowo powstaną również powierzchnie społecznościowe, przewidziane pod działalność kulturotwórczą służące zarówno naszym najemcom, jak i wszystkim mieszkańcom Katowic i ich gościom. Chcemy stworzyć prawdziwie miastotwórczy obiekt, który uatrakcyjni ofertę dzielnicy, jak również wpłynie na wizerunek całego miasta - podkreśla Dominik Leszczyński.

Jak dodaje Aneta Kulik, dyrektor w DL Invest Group odpowiedzialna za wynajem powierzchni w DL Tower, biurowiec powstaje jako element wielofunkcyjnego kompleksu, który - w jej opinii - odmieni kształt Katowic.

- Na parterze DL Tower znajdują się przestrzenie wynajęte restauracji, piekarni, sklepowi ogólnospożywczemu oraz najemcy oferującemu usługi medyczne, co łącząc z usługami znajdującymi się w sąsiednim budynku DL Atrium, który stanowi część kompleksu przy Korfantego 138, w postaci specjalistycznych gabinetów medycznych, przedszkola, żłobka, przestrzeni eventowych, kolejnej oferty gastronomicznej oraz siłowni Calypso oddaje szerokie spektrum funkcji komplementarnych względem siebie oraz względem potrzeb pracujących w naszych budynkach osób, mieszkańców okolicznych osiedli, a także całego miasta. Stąd jesteśmy przekonani, że PKP Cargo SA podjęła właściwą decyzję odnośnie wyboru DL Tower na swoją siedzibę w Katowicach - uważa Aneta Kulik.

DL Invest Group to śląska firma z branży nieruchomości

DL Invest Group jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich inwestorów działających na rynku nieruchomości komercyjnych.

Portfolio nieruchomości ( ponad 2.000.000 mkw.) obejmuje trzy segmenty:

  • centra logistyczne,
  • centra biurowe,
  • centra handlowe.

Realizowane inwestycje pozostają własnością DL Invest Group, która następnie zarządza projektami w ramach wewnętrznych struktur i aktywów własnych.

ALDI Brynów Katowice

Może Cię zainteresować:

Totalna demolka sklepu ALDI w Katowicach. Co tam się dzieje?

Autor: Katarzyna Pachelska

06/06/2022

Katowice na przełomie lat 70. i 80. XX wieku

Może Cię zainteresować:

Katowice lat 70. XX wieku na kolorowych zdjęciach. Tak mieli widzieć nasze miasto z epoki Edwarda Gierka w ojczyźnie komunizmu

Autor: Tomasz Borówka

24/05/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon