Od 13 listopada 2023 roku kolejne utrudnienia na ulicach Katowic. Prace w Ligocie i na os. Tysiąclecia

Od poniedziałku 13 listopada 2023 r. szykują się utrudnienia na ulicach w Ligocie i na osiedlu Tysiąclecia. To efekt prac, jakie rozpoczynają tam drogowcy. Kierowcy muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu.

fot. Karol Stańczak / GZDiZ
Roboty drogowe znak

Od poniedziałku (13 listopada) tymczasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie na os. Tysiąclecia w rejonie parkingu i pogotowia. W związku z rozpoczynającymi się tam pracami drogowymi wprowadzone zostanie też ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ponadto na wysokości budynku przy ul. Tysiąclecia 84 ruch pieszy zostanie przeniesiony na drugą stronę (powstanie tam tymczasowe przejście dla pieszych).

Drogowców trzeba się też spodziewać w Ligocie, gdzie 13 listopada rozpoczną się prace związane z wymianą nawierzchni jezdni ul. Panewnickiej w rejonie skrzyżowania z ul. Piotrowicką. Ze względu na zakres prac ul. Panewnicka – na odcinku od ul. Piotrowickiej do ul. Koszalińskiej – będzie zamknięta dla ruchu w kierunku Panewnik (jazda w kierunku przeciwnym będzie odbywała się w sposób ciągły).

Objazd dla komunikacji autobusowej poprowadzony będzie ul. Franciszkańską, a następnie do ul. Piotrowickiej, natomiast objazd dla pozostałych samochodów kierowany będzie zarówno na ul. Franciszkańską, jak również ul. Świdnicką i ul. Koszalińską, a następnie ul. Słupską do ul. Piotrowickiej. Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą od godz. 6 do 16. W pozostałych godzinach ruch odbywać się będzie bez objazdów. Jak podaje miasto prace mają zostać zakończone do 16 listopada.

Automatyczny parking w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Instruktażowy film pomoże kierowcom obsłużyć automatyczny parking w Katowicach

Autor: Michał Wroński

12/11/2023

Przejscie dla pieszych katowice

Może Cię zainteresować:

W Katowicach startuje kampania #DoZobaczenia. Miasto wyposaży w odblaski dzieci, ich rodziców oraz seniorów

Autor: Redakcja

04/11/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon