Od II wojny światowej minęło 79 lat, a dalej znajdowane są niewybuchy. Takie jak ten w Mysłowicach tuż obok Katowic

W mysłowickim Janowie Miejskim (blisko granic z Katowicami) spacerujący po lesie mężczyzna znalazł aż 5 pocisków moździerzowych i 4 pociski artyleryjskie. Natychmiast zgłosił to służbom, niewypałami już zajmują się policja wraz ze Strażą Miejską

1 lipca 2024 r. dyżurny mysłowickiej policji otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, który na leśnym spacerze odnalazł aż 9 niewybuchów z czasów II wojny światowej.

Na miejscu pojawił się patrol z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, którzy potwierdził, że znalezione obiekty to pamiętające lata 40. 5 pocisków moździerzowych oraz 4 pociski artyleryjskie.

Na szczęście dla mieszkańców i policjantów pociski znaleziono w lesie z dala od wszelkich zabudowań, toteż odgrodzenie i zabezpieczenie terenu nie należało do najtrudniejszych. Obyło się dzięki temu bez potrzeby ewakuacji pobliskich zabudowań.

Niewybuch trafił na gliwicki poligon, gdzie saperzy go unieszkodliwili.

W ramach przypomnienia

Jeśli natrafimy na coś, co naszym zdaniem przypomina niewybuch, mamy obowiązek powiadomić odpowiednie służby, a także bezwzględny zakaz dotykania czy przemieszczania owego przedmiotu.

Do tego miejsca nie pozwalamy się zbliżyć nikomu, staramy się również jak najlepiej je odgrodzić, by także żaden obcy człowiek nie zbliżył się do niewybuchu.

Nie musimy szukać w internecie numeru do saperów, wystarczy zawiadomić policję, oni już oddelegują na to miejsce własne, odpowiednie służby.

Awantura szpital cieszyn

Może Cię zainteresować:

Pijany katowiczanin na "gościnnych występach" w Cieszynie. Zaatakował w szpitalu czworo ratowników medycznych

Autor: Redakcja

02/07/2024

Oszustka katowice

Może Cię zainteresować:

Ta kobieta wyłudziła od mieszkanki Katowic 80 tysięcy złotych. Była tzw. "odbierakiem"

Autor: Redakcja

01/07/2024

Pożar samochodu na podziemnym parkingu Galerii Katowickiej

Może Cię zainteresować:

Katowice. Strzelał z broni, został aresztowany. Strzelcowi z Mariackiej grozi do 20 lat pozbawienia wolności

Autor: Wojciech Sontowski

01/07/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon