Zmienia się krajobraz przy Pętli Słonecznej. Rośnie pierwszy z sześciu wysokich apartamentowców nowego osiedla

Tę budowę widać już z Ronda im. Ziętka, gdy patrzymy na północ, w stronę wzniesienia, na którym jest Pętla Słoneczna. Ale budowany teraz w ramach nowego osiedla Atala blok wcale nie będzie najwyższy na tym osiedlu. Wyobraźcie sobie budowlę większą od tego, co teraz widzicie, o 20 pięter. To ona będzie górować nad miastem, a nie .KTW II. Zobaczcie zdjęcia, jak wygląda teraz ta budowa.

Na wielkim terenie między al. Korfantego a ul. Grabową w Katowicach powstaje osiedle cieszyńskiego dewelopera Atal, o nazwie Sky+. Nie jest ona na wyrost, budowane tu bloki będą drapaczami chmur.

Zmienia się krajobraz północnej części Katowic

Nie dość, że najniższe mają mieć 15 pięter, to jeszcze są położone na wzgórzu (tuż obok katowickich Alp). Przedsmak ich dominacji w tej części Katowic już widać nawet z Ronda im. Ziętka, patrząc na północ alei Korfantego. A to na razie zaledwie 12 z 15 pięter pierwszego budynku osiedla, który powstaje z tyłu działki.

O tym osiedlu pisaliśmy, gdy zaczęła się sprzedaż mieszkań: Blok niższy od .KTW II zaledwie o 12 metrów. Atal buduje osiedle wysokich apartamentowców SKY+ przy pętli Słonecznej

Osiedle powstaje w dwóch etapach. W każdym z nich zostaną zbudowane po 3 apartamentowce. W pierwszym etapie będą "skromne" - zaledwie po 15 pięter i w sumie 316 mieszkań. Planowany koniec tego etapu to II kwartał 2024 roku. Widać, że budowlańcy się uwijają, pracują też w soboty. W pierwszym budynku budowana jest 12. kondygnacja. Drugi ma już fundamenty.

35-piętrowy wysokościowiec powstanie w 2. etapie

Drugi etap inwestycji będzie bardziej spektakularny. Będą się na niego składać:

  • dwa 15-kondygnacyjne budynki przeznaczone na funkcje mieszkaniową i apartamenty inwestycyjne,
  • wieńczący kompleks wysokościowiec liczący 35 kondygnacji naziemnych i wznoszący się na 121 metrów wysokości.

Żeby wyobrazić sobie skalę najwyższego budynku na osiedlu Atala, można przytoczyć liczby już istniejących biurowców:

  • .KTW II, czarny biurowiec przy Spodku, najwyższy w Katowicach, liczy 132 m wysokości, ale jest położony w miejscu znacznie poniżej Pętli Słonecznej;
  • wieże Global Office Park przy budynkach Stalexportu mają wysokość 104 m

Budynek Atal Sky+ ma być najwyższym obiektem mieszkaniowym na Śląsku, a jego dach wyznaczy najwyższy punkt w Katowicach – sięgając 409,01 metra n.p.m - pomoże mu w tym wyniesiony teren, na którym powstanie.

ZOBACZ TEŻ:

Biurowiec DL Tower, Katowice Wełnowiec

Może Cię zainteresować:

Dwie nowe wieże biurowe powstaną w Wełnowcu, przy al. Korfantego, w ciągu 3 lat, tuż przy DL Tower

Autor: Katarzyna Pachelska

26/04/2022

Wełnowiec, Katowice

Może Cię zainteresować:

Będzie plan zagospodarowania przestrzennego dla części Wełnowca. Wnioski można składać tylko do 23 maja 2022

Autor: Katarzyna Pachelska

06/05/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon