Oszust udawał agenta CBŚ. Chciał wyłudzić pieniądze. Jego potencjalna ofiara nie dała się jednak nabrać

Oszuści nie rezygnują z metody „na policjanta”. Ten, który próbował w ten sposób naciągnąć 61-letnią katowiczankę przecenił jednak swoje umiejętności. Niedoszła ofiara nie złapała „przynęty”, natomiast oszusta na gorącym uczynku złapali policjanci. Ci prawdziwi.

Zatrzymanie przestepcy katowice

Jak podaje śląska policja oszustem okazał się być 23-letni mieszkaniec Zabrza, który próbował podawać się za oficera Centralnego Biura Śledczego. Na swą ofiarę wybrał 61-letnią katowiczankę. Poinformował ją, że pieniądze, które zgromadziła w banku, są zagrożone przez hakerów. Jedyną szansą na ochronę majątku miało być jakoby wypłacenie i przekazanie gotówki „funkcjonariuszowi”. W ten sposób oszust chciał wyłudzić 50 tys. zł. Sprawca przez cały czas szczegółowo instruował kobietę.

Niedoszłą ofiarę zaniepokoił jednak fakt, że rozmówca kazał jej wezwać taksówkę i pojechać po pieniądze do banku. Kobieta wykorzystała ten moment, aby powiadomić policję. Tą prawdziwą. Dyżurny skoordynował kilka patroli w różnych częściach Katowic, dzięki czemu oszust wpadł na gorącym uczynku, gdy na ulicy próbował odebrać gotówkę od 61-latki. Finalnie zamiast przeliczać łup 23-latek wylądował w policyjnym areszcie, a jego sprawą zajęli się śledczy z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu katowickiej Komendy Miejskiej Policji. Na wniosek prokuratury podejrzany decyzją Sądu Rejonowego Katowice-Wschód został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Poszukiwany Katowice 1

Może Cię zainteresować:

W centrum Katowic młody mężczyzna uderzył 43-latka. Teraz podejrzanego o ten czyn szuka policja

Autor: Redakcja

20/04/2023

Rafał Pogorzelski raper z Katowic

Może Cię zainteresować:

Nie żyje Rafał Pogorzelski. Raper z Katowic zmarł w wieku 37 lat

Autor: Martyna Urban

19/04/2023

Fabryka Park w Katowicach Pierwsza inwestycja handlowa TDJ Estate wizualizacja 3

Może Cię zainteresować:

Nowy park handlowy powstaje w Katowicach, na terenie dawnych zakładów firmy Famur

Autor: Katarzyna Pachelska

17/04/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon