Otwarcie sklepu Primark w Katowicach. Dzikich tłumów nie było. Butów a la emu też nie, bo klientki błyskawicznie je wykupiły

Dzisiaj, w środę 30 listopada 2022 r., o godz. 10 otwarto uroczyście pierwszy sklep Primark w woj. śląskim, w katowickim Silesia City Center. Choć przed sklepem utworzyła się spora kolejka, to wszyscy bez problemu weszli do sklepu od razu po otwarciu. Można się jednak spodziewać, że sklep będzie oblegany po południu i w pierwszy weekend.

Primark, międzynarodowy detalista odzieżowy, znany z niskich cen swoich produktów, otworzył dziś po raz pierwszy drzwi swojego czwartego sklepu w Polsce w katowickim Silesia City Center. Zatrudnionych jest tam 170 osób.

Jak wygląda sklep? Zobaczcie: Primark Katowice. Byliśmy tu dzień przed otwarciem. Zobaczcie, co tu można kupić. Ceny, asortyment

Choć na otwarcie przed sklepem czekało ponad 100 osób, a kolejka sięgała prawie placu Zimowego, to po oficjalnym otwarciu o godz. 10 wszyscy zostali wpuszczeni po kolei do środka. Klienci przechodzili przez szpaler pracowników katowickiego Primarka, którzy witali ich.

Pierwszy Primark w Katowicach już otwarty

Sklep w Katowicach zajmuje ponad 3 600 m2 powierzchni handlowej. Ma 21 kas i 26 przymierzalni. Ma oferować najnowsze trendy i artykuły codziennego użytku w atrakcyjnych cenach, w tym odzież damską, męską i dziecięcą, a także kosmetyki i artykuły wyposażenia domu. Oprócz tego, w okresie świątecznym klienci mogą liczyć na zakupy odzieży okolicznościowej, niezbędnych akcesoriów zimowych, a także szerokiej gamy prezentów i dekoracji.

W pierwszym dniu otwarcia klienci chętnie przeglądali ofertę świątecznych akcesoriów do domu. Sporo osób było też na stoiskach z bielizną, ubraniami dla dzieci oraz piżamami. Hitem na pewno okazały się ocieplane buty a la emu za 30 zł. Już pół godziny po otwarciu stojak z nimi był solidnie przetrzebiony.

- Z przyjemnością witam dziś klientów w naszym katowickim sklepie, który otworzył się zaledwie 20 dni po Krakowie. Jest to kolejny, niezwykle ważny krok w naszej ekspansji w Polsce. Do tej pory spotkaliśmy się z fantastycznym odzewem ze strony polskich klientów i wierzę, że również w tym przypadku pokochają to, co nasz katowicki sklep ma do zaoferowania, od prezentów świątecznych i najnowszych trendów zimowych, po artykuły codziennego użytku, a wszystko to w przystępnych cenach. Chciałbym również podziękować koleżankom i kolegom, którzy ciężko pracowali nad tym otwarciem, dbając o to, abyśmy zapewnili naszym klientom jak najlepsze doświadczenia zakupowe – mówił w czasie otwarcia Maciej Podwojski, Head of Sales CEE w Primark.

Będą kolejne sklepy Primark w Polsce

Znaczna część odzieży w Primark Katowice dostępna jest pod rozwijającą się marką Primark Cares, co ma związek z ambicją firmy, by uczynić bardziej zrównoważoną modę dostępną dla każdego. Strategia zrównoważonego rozwoju Primark została ogłoszona w zeszłym roku, a w jej ramach określono zobowiązania detalisty do zapewnienia odzieży dłuższej żywotności, chronienia życia na Ziemi i poprawy życia ludzi, którzy wytwarzają produkty Primark.

Ponadto, dziś Primark opublikował swój inauguracyjny Raport z Postępów w zakresie Zrównoważonego Rozwoju i Etyki, który przedstawia działania, jakie marka podjęła w ramach realizacji dziewięciu zobowiązań zawartych w strategii w ciągu ostatniego roku. Najważniejsze z wniosków to:

  • 45 proc. wszystkich ubrań Primark zawiera obecnie materiały pochodzące z recyklingu lub bardziej zrównoważonych źródeł, w porównaniu z 25 proc. w momencie ogłoszenia strategii,
  • 40 proc. sprzedawanej odzieży bawełnianej zawiera bawełnę pochodzącą z recyklingu, organiczną lub pozyskaną w ramach Programu Zrównoważonej Bawełny Primark, w porównaniu do 27 proc. w momencie ogłoszenia strategii,
  • dodatkowo, 252,8 tys. rolników zostało przeszkolonych w ramach Programu Zrównoważonej Bawełny Primark, a więc firma jest na dobrej drodze do przeszkolenia łącznie 275 tys. osób do końca 2023 r., co ugruntowuje pozycję inicjatywy jako największej tego typu wśród wszystkich detalistów odzieżowych.

Na początku tego roku Primark ogłosił również plany dotyczące otwarcia dwóch kolejnych lokalizacji w kraju w 2023 r. – w Magnolia Park we Wrocławiu i w Manufakturze w Łodzi, co oznacza, że sieć zwiększy swoją obecność w Polsce do sześciu lokalizacji. Detalista kontynuuje również ekspansję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, wchodząc na rynek rumuński w grudniu br., a następnie na Słowację w 2023 r.

Primark Katowice Silesia City Center

Może Cię zainteresować:

Primark Katowice. Byliśmy tu dzień przed otwarciem. Zobaczcie, co tu można kupić. Ceny, asortyment

Autor: Katarzyna Pachelska

29/11/2022

Salon Sinsay, Galeria Katowicka

Może Cię zainteresować:

Salon Sinsay w Galerii Katowickiej w nowej lokalizacji. Został też powiększony

Autor: Katarzyna Pachelska

22/11/2022

Biedronka Murcki 4

Może Cię zainteresować:

Cała dzielnica wyczekiwała na ten market. Biedronka w Murckach w końcu zostanie otwarta. Znamy datę

Autor: Katarzyna Pachelska

28/11/2022

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon