Pierwsze pikniki z bebokiem Rajdusiem już w ten weekend. W sobotę 19.08 na Rynku, a w niedzielę 20.08 w Dolinie Trzech Stawów

W ten weekend w Katowicach odbędą się pierwsze pikniki edukacyjno-rozrywkowe. W sobotę 19 sierpnia 2023 r. atrakcje będą czekały na katowickim Rynku, a w niedzielę 20 sierpnia na łące przy Stawie Ozdobnym w Dolinie Trzech Stawów.

Pikniki z Bebokiem

W Katowicach zaczyna się cykl pikników z Bebokiem Rajdusiem. Będzie to okazja do wspólnej zabawy, ale przede wszystkim zdobycia wiedzy i cennych wskazówek dotyczących m.in. bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Cykl pikników edukacyjno-rozrywkowych z Bebokiem Rajdusiem zostanie zainaugurowany w sobotę 19 sierpnia na katowickim Rynku. Dzień później – 20 sierpnia - akcja przeniesie się do kolejnej lokalizacji – na łąkę przy Stawie Ozdobnym w Dolinie Trzech Stawów. Atrakcje będą dostępne od godziny 14.00 do 19.00, a imprezy poprowadzi znany dziennikarz, konferansjer i artysta estradowy Ireneusz Bieleninik.

Udział w piknikach będzie także okazją do spotkania z rajdowymi autorytetami. Jarosław i Marcin Szejowie, którzy startują w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski również opowiedzą o swoich doświadczeniach ze szczególnym uwzględnieniem kwestii bezpieczeństwa.

- Będziemy powtarzać to jak mantrę – uczestnikiem ruchu drogowego jest każdy z nas, dlatego ważne, abyśmy przestrzegali zasad bezpieczeństwa i kierowali się empatią. Droga publiczna to nie jest ani odcinek specjalny rajdu samochodowego, ani tor wyścigowy. Potraktowanie jej w ten sposób może być przyczyną tragedii. Wizyta na pikniku będzie okazją, żeby wymienić się z nami, czyli z ekipą rajdową doświadczeniami oraz sprawdzić za pomocą sprzętu, jak wygląda udział w zderzeniu czy dachowaniu z perspektywy kierowcy – mówi Jarosław Szeja, kierowca rajdowy.

Impreza powstała z inicjatywy braci Szeja i Urzędu Miasta Katowice. W świat bezpieczeństwa najmłodszych wprowadzi Bebok Rajduś. Stworek będzie motywem przewodnim spotkań, w trakcie których szeroko poruszane będą aspekty związane z bezpieczeństwem na drogach. Pikniki będą podzielone na dwie strefy – strefę bezpieczeństwa i strefę pokazową. Szczegółowy plan dostępnych atrakcji znajduje się poniżej:

STREFA BEZPIECZEŃSTWA:

 • Symulator dachowania
 • Symulator zderzeniowy
 • Alko-gogle
 • Rowerowe miasteczko ruchu drogowego dla dzieci
 • Symulator jazdy skuterem
 • Prelekcje z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym
 • Miasteczko mini-samochodowe dla najmłodszych
 • Konkursy z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie
 • Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej

STREFA POKAZOWA:

 • Wóz bojowo – gaśniczy
 • Radiowozy i sprzęt policyjny
 • Strefa rajdowa braci Szeja
 • Strefa gastronomiczna - rajdowy bufet
 • Strefa dla najmłodszych z animacjami i dmuchańcem

Godzina 17.00 - rozwiązanie konkursów z wręczeniem nagród

Godzina 18.00 - Minidisco dla dzieci

Godzina 19.00 - zakończenie imprezy

Starganiec 7

Może Cię zainteresować:

Autobus na Starganiec. Nowa linia do miejsca wypoczynku i kąpieliska będzie jeździć w weekendy

Autor: Katarzyna Pachelska

18/08/2023

Pumptruck osiedle witosa 2

Może Cię zainteresować:

Pomnik Trudu Górniczego będzie miał konkurencję. W Dolinie Trzech Stawów powstanie nowy pumptrack

Autor: Katarzyna Pachelska

07/08/2023

Zubr

Może Cię zainteresować:

Pozwólcie przedstawić sobie: Pan żubr we własnej osobie. 27 sierpnia impreza poświęcona historii hodowli żubrów w Murckach

Autor: Katarzyna Pachelska

17/08/2023

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon