Nowe sklepy w parku handlowym Fabryka Park w Katowicach. 8 czerwca będzie też Festiwal Dmuchańców

Właściciel parku handlowego Fabryka Park w Katowicach Piotrowicach zapowiada kolejne otwarcia sklepów i placówek usługowych. Obiekt będzie rozbudowywany po wyburzeniu niedużego biurowca.

Park handlowy Fabryka Park w Katowicach Piotrowicach, na rogu ulic Armii Krajowej i Kościuszki, niedaleko Ronda WOŚP, działa już pół roku. Powstał na terenie należącym do zakładów przemysłu górniczego Famur (stąd też nazwa Fabryka Park). Tworzy całość z marketem Kaufland, który też ma nieduży pasaż handlowy.

Znajdują się tu sklepy:

  • Action,
  • Bacówka,
  • Dealz,
  • Jysk,
  • Maxi Zoo,
  • Media Expert,
  • Pepco,
  • Rossmann,
  • TEDi,
  • Ziko Optyk

Nowe sklepy i placówka banku w Fabryka Park

W kwietniu 2024 r. do grona najemców retail parku dołączył Woolworth – dyskont z artykułami gospodarstwa domowego. Działa tu też piekarnia i cukiernia Kłos, która jest przy okazji też kawiarnią i małym bistro.

Właściciel Fabryki Park, śląska firma TDJ Estate, dla której to pierwszy projekt w branży retail (do tej pory specjalizowała się w budownictwie mieszkaniowym i biurowcach), zapowiada kolejne otwarcia sklepów i punktów

Na połowę czerwca zaplanowano otwarcie RR Moto – salonu z odzieżą i akcesoriami dla motocyklistów. Marka jest również centrum spotkań i regularnie organizuje wydarzenia dla motocyklistów.

Jeszcze w tym roku, na przełomie sierpnia i września, ofertę wzbogaci także marka z portfolio Grupy LPP (należą do niej też Reserved, Mohito, CROPP i House) - Sinsay, w salonie której, obok mody, klienci znajdą także artykuły dla domu.

Wcześniej jednak, bo już w czerwcu, park handlowy powita na pokładzie placówkę banku ING z dostępną usługą self-service banking.

– Chcielibyśmy, żeby Fabryka Park była miejscem pierwszego wyboru ze względu na bogactwo oferty, ale także pozytywne doświadczenia, nie tylko zakupowe. Taka jest zresztą idea funkcjonowania parków handlowych, które w przyjaznej przestrzeni dostarczają wrażeń i ciekawych form spędzenia czasu. Mamy ambicję w jeszcze szerszym zakresie niż dotychczas, wpisywać się w ten trend – mówi Jarosław Łysik, manager ds. obrotu nieruchomościami w TDJ Estate.

Festiwal Dmuchańców na terenie Fabryka Park 8 czerwca

W tym duchu już w sobotę 8 czerwca, w godz. od 11.00 do 19.00, na terenie Fabryki Park odbędzie się Festiwal Dmuchańców, dla którego pretekstem jest Dzień Dziecka oraz pierwsze pół roku funkcjonowania retail parku. W programie przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych oraz ich opiekunów – na odwiedzających czekać będą m.in. dmuchany plac zabaw i zjeżdżalnia, stacje z zadaniami podwórkowymi i zręcznościowymi, animacje i zabawy, fotobudka 360° w bańce, a także popcorn i wata cukrowa bez limitu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Zajmująca powierzchnię 9 tys. mkw. Fabryka Park otworzyła swoje drzwi dla klientów w grudniu 2023 roku. Docelowo centrum handlowo-usługowe zajmie powierzchnię 6 ha. Obecnie trwają prace projektowe i budowlane nad zagospodarowaniem pozostałej części terenu, który poszerzy ofertę retail parku. O powiększeniu Fabryka Park pisaliśmy pod koniec kwietnia.

Poczta katowice pocztowa 12

Może Cię zainteresować:

Poczta jednak zostaje w gmachu przy ul. Pocztowej w Katowicach. Firma zmieniła zdanie o likwidacji placówki

Autor: Katarzyna Pachelska

31/05/2024

KATO4 U katowice 01

Może Cię zainteresować:

Nowe miejsca dla nastolatków w Katowicach. To KATO4U. Młodzi ludzie mogą się tu spotkać ze znajomymi i zrelaksować

Autor: Katarzyna Pachelska

04/06/2024

Park handlowy bochenskiego katowice 06

Może Cię zainteresować:

Katowice. Nowy park handlowy przy ul. Bocheńskiego zostanie otwarty już 9 maja. Market ALDI i Maxi Zoo trochę później

Autor: Katarzyna Pachelska

08/05/2024

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon