Pobili dwóch mężczyzn na Mariackiej. Policjanci tropili ich przez trzy miesiące

Dwóch agresywnych mężczyzn zaatakowało na ulicy Mariackiej dwie osoby. Sytuacja wydarzyła się w kolejce do punktu gastronomicznego. Policjanci z Katowic wytropili przestępców w trzy miesiące.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na początku sierpnia 2021 roku w centrum miasta pobili dwie osoby.

Bójka na ulicy Mariackiej w Katowicach

Do zdarzenia doszło na ulicy Mariackiej, kiedy w kolejce do punktu gastronomicznego pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni. 33-latek został uderzony butelką w głowę, doznał wielu ran ciętych, natomiast 27-latek doznał urazu nóg. Agresorzy zaraz po zdarzeniu zbiegli z miejsca przestępstwa.

Pokrzywdzeni nie znali swoich oprawców, pierwszy raz widzieli ich na oczy. Kryminalni z Katowic nie mieli więc łatwego zadania. Policjanci wiele tygodni pracowali nad sprawą, aż nastąpił przełom, który doprowadził ich do ustalenia tożsamości, a następnie zatrzymania podejrzanych.

Przestępcom grodzi do 5 lat więzienia

Mężczyźni w wieku 26 i 32 lat trafili do policyjnego aresztu, a następnie zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Katowice Południe. Przedstawiono im zarzut uszkodzenia ciała o charakterze chuligańskim. Mężczyźni przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Na czas trwającego postępowania prokurator objął ich policyjnym dozorem i zastosował poręczenie majątkowe w wysokości 2 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat więzienia.

Polecamy przeczytać jeszcze:

Wysoki wyrok dla przestępcy z Katowic. Miał w mieszkaniu ponad 70 kilogramów narkotyków

Zatrzymani gangsterzy obracający paliwami - kobieta i dwóch mężczyzn. Nie zapłacili 24 mln podatku VAT

Ukradła kosmetyki za ponad 1000 zł z drogerii w Katowicach. Policja poszukuje tej kobiety

Gangster z Niemiec wpadł w Katowicach. Był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania

Subskrybuj 24kato.pl

google news icon